53 lata temu zmarł Zbigniew Cybulski. Łzy same spływają po policzkach na widok jego grobu

53 lata temu zmarł Zbigniew Cybulski. Łzy same spływają po policzkach na widok jego grobu Źródło: youtube/ Studio Filmowe Kadr/

Zbigniew Cybulski zmarł w koszmarnych okolicznościach, których niestety nikt nie był w stanie przewidzieć. Wierni fani do dziś wspominają swojego ulubieńca, z którego odejściem trudno jest im się pogodzić. Widok grobu po tylu latach rozrywa serce na kawałki.

Zbigniew Cybulski do dziś uchodzi za wielkiego króla w polskiego aktorstwa, z czym trudno się nie zgodzić. Gwiazdor miałby dziś 92 lata, gdyby dane było mu żyć do dzisiaj i z pewnością wciąż cieszyłby się niebywałą sławą. Nie tylko bliscy regularnie odwiedzają miejsce, w którym został pochowany, a widok nagrobku wyciska łzy wzruszenia. W sekundę napływają wszystkie wspomnienia związane z aktorem. 

Zbigniew Cybulski zmarł tak nagle. Po 53 latach widok jego grobu rozrywa serce 

To właśnie na 8 stycznia przypada kolejna rocznica tragicznej śmierci uwielbianego aktora. Przypominamy, że Cybulski zginął spiesząc się na pociąg z Wrocławia do Warszawy. Aktor nie trafił na stopień w wagonie, ginąc tym samym we wstrząsających okolicznościach. Prowadzone w tamtym czasie śledztwo wykazało, że był wówczas pod wpływem alkoholu. Dziś mijają dokładnie 53 lata od tego mrożącego krew w żyłach momentu i aż trudno uwierzyć, jak wygląda jego grób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Występujący m.in. w gdańskim Teatrze Wybrzeże czy warszawskim Teatrze Ateneum, grający postacie młodych buntowników w takich filmach, jak m.in. "Koniec nocy", "Pociąg" czy "Niewinni czarodzieje", aktor spoczął na cmentarzu w Katowicach, przy ul. Sienkiewicza. W każdą rocznicę śmierci przy nagrobku zjawiają się bliscy i wierni fani, którzy nawet na chwilę nie zapomnieli o swoim ulubieńcu. 

Dzisiaj grzeje: 1. „Samochód na sprzedaż”. Nietypowe ogłoszenie trafiło do sieci i rozbawiło internautów

2. Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Grażyna Przybylska, rodzina wystosowała apel

Tym razem nie było inaczej, a 8 stycznia złożono tam kwiaty, zapalono znicze, a ku jego pamięci w katowickim kinie „Kosmos” wyświetlono film „Giuseppe w Warszawie”, w którym Cybulski odgrywa główną rolę. Widok rozrywa serca i przywołuje w pamięci wszystkie miłe, a jednocześnie zabawne wspomnienia z aktorem. Trudno uwierzyć, że już tyle lat minęło od jego śmierci. 

wikipedia/Aksamitny/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Wnioski o 500 plus zawieszone. 2020 problematycznym rokiem dla rodzin
  3. Internet zawrzał po nowym zdjęciu Oliwii Bieniuk. Odbiera mowę
  4. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie
  5. Dagmara ukrywała prawdę przed widzami, ale w końcu przekazała radosną nowinę. Powiedziała wszystko o szczęśliwcu, który skradł jej serce

 

Źródło: super express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News