Zbigniew Cybulski zmarł tragicznie
Screen "Do widzienia, do jutra" 1960 r.
Monika Majko - 5 Maja 2020

Zbigniew Cybulski zginął pod kołami pociągu. Żona się załamała, najgorsze wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora

Zbigniew Cybulski był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Gwiazdor zginął pod kołami pociągu, jego tragiczna i nagła śmierć wstrząsnęła wielbicielami. Żona artysty dopiero po śmierci męża poznała całą prawdę o jego życiu, kobieta była zupełnie załamana.

Zbigniew Cybulski wciąż pozostaje w pamięci wielu osób jako niezwykle utalentowany aktor. Mężczyzna był uwielbiany przez swoich fanów, którzy w zachwycie obserwowali jego aktorskie popisy w wybitnych polskich filmach. Cybulski zmarł w 1967 roku w wyniku tragicznego wypadku. Żona aktora dopiero po jego śmierci poznała całą prawdę o swoim mężu, mężczyzna wiódł podwójne życie.

Zbigniew Cybulski zmarł w 1967 roku, aktor zginął pod kołami pociągu

Zbigniew Cybulski nazywany był "polskim Jamesem Deanem". Mężczyzna urodził się w 1927 roku, a w 1953 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie i zadebiutował na deskach gdańskiego teatru Wybrzeże. Później zagrał wiele wspaniałych ról teatralnych i filmowych. Widzowie szczególnie zapamiętali go m.in. z roli Macieja Chełmickiego w "Popiele i Diamencie" w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz postaci Jacka z "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna.

Informacje o śmierci dzieckaPolicja przekazała smutne informacje. Niestety, dziecko nie żyje, za wszystkim stoi 19-letni chłopak. Tragiczne wiadomości z południa PolskiCzytaj dalej

W sierpniu 1960 roku 32-letni Cybulski poślubił Elżbietę Chwalibóg, która zaszła z nim w ciążę kilka miesięcy wcześniej. Para miała piękne wesele na Kaszubach, które zgromadziło niemal całą ówczesną polską bohemę artystyczną. Niestety, małżeństwo szybko napotkało problemy, a ich relacja przestała się układać zaraz po narodzinach syna, Macieja. Żona Cybulskiego wychowywała dziecko praktycznie samotnie, a kiedy rodzina przeniosła się do Warszawy, kobieta właściwie przestała widywać męża.

- Prawie go nie widywałam. Jeśli w ogóle wracał, to późno. W końcu przestałam reagować. Musiałam się przyzwyczaić. Dopóki nie wzięliśmy ślubu, żyliśmy bardzo dobrze i zgodnie - wyznała po latach Elżbieta Chwalibóg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiesPostawiła przed psem farby i płótno, chwilę później przecierała oczy ze zdumienia. Niewiarygodne, co zrobił pupilCzytaj dalej

8 stycznia 1967 roku doszło do ogromnej tragedii, Zbigniew Cybulski zmarł pod kołami pociągu, do którego próbował wskoczyć, bo spóźnił się na odjazd. Oficjalnie podawano, że aktor wracał do Warszawy z Wrocławskiego planu filmowego. Miał wybrać kurs o 4:20 rano, by zdążyć na próbę do sztuki Teatru Telewizji. Po latach przyjaciele artysty wyznali prawdę o jego pobycie na południu Polski.

Zbigniew Cybulski spędził ostatnią noc przed śmiercią w towarzystwie kochanki

Według opowieści znajomych Zbigniewa Cybulskiego, aktor we Wrocławiu był z Ewą Warwas, solistką z Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Kobieta była jego kochanką, spotykali się od dwóch lat.

- Zbyszek miał niepoukładane życie prywatne. Ewa chciała stabilizacji, oczekiwała od niego decyzji, a on nie umiał czegoś przeciąć, z czegoś zrezygnować - zacytowała wypowiedź Alfreda Andrysa "Gazeta Wyborcza".

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną

2. Komunia święta 10 maja? Rodzice są oburzeni, dowiedzieli się dopiero teraz

Przyjaciółka Ewy Warwas wyznała, że dzień przed wypadkiem spędziła razem z nią i Cybulskim. Aktor "uparł się, że odwiezie Ewę do mieszkania na Żelaznej, gdzie mieszkała z mamą". Gwiazdor nie mógł rozstać się z kochanką do ostatniej chwili, przez co spóźnił się na pociąg. Informacje o jego nagłej śmierci wstrząsnęły całą Polską. Aktor zostawił żonę i osierocił niespełna 6-letniego syna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  3. Zbigniew Cybulski zginął pod kołami pociągu. Żona się załamała, najgorsze wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora
  4. Jutro otwarcie żłobków i przeszkoli. Szumowski apeluje do rodziców, aby nie posyłali do nich dzieci, jest jeden wyjątek
  5. Wybory nie odbędą się 10 maja? Witek wystosowała oficjalne pismo
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

MężczyznaMężczyzna i 11-latka nie mieli żadnych szans. Zdjęcia z miejsca tragedii porażają, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News