Co się dzieje? Boniek ODCHODZI, wybrał inny kraj

Co się dzieje? Boniek ODCHODZI, wybrał inny kraj Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Roger Gor)

Zbigniew Boniek jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiele jednak wskazuje na to, że to już niebawem będzie przeszłość. W wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport" szef PZPN wyznał, że jego najbliższym celem może być inny kraj.

Zbigniew Boniek od 2012 roku jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od pewnego czasu wokół jego dalszej kariery na tym stanowisku krąży coraz więcej plotek. Sugeruje się, że po klęsce polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Rosji Boniek jest skompromitowany.

Zbigniew Boniek odchodzi?

Teraz legenda polskiej piłki oraz Juventusu Turyn i AS Romy rozważa zmianę. Jak sam powiedział, na emeryturę mu się nie spieszy. Co zatem zamierza zrobić? Być może zostanie prezydentem innej federacji piłkarskiej. Podobno w planach ma być kandydowanie na stanowisko szefa włoskiej federacji piłkarskiej. Popularny Zibi twierdzi, że "nie widzi przeszkód". Sprawę podgrzewa fakt, że Boniek piastuje ostatnią możliwą kadencję w roli prezesa PZPN. Dobiega ona końca w 2020 roku, czyli w momencie gdy Boniek będzie miał 64 lata.

Prezes PZPN ma dobry start

Poza Polską, Włochy wydają się dla obecnego prezesa PZPN naturalnym kierunkiem. Podczas swojej niebywałej kariery piłkarskiej sportowiec właśnie tam święcił największe triumfy. Zbigniew Boniek grał we Włoszech w latach 1982-1988, a później 1990-1996 piastował tam funkcję trenera w różnych klubach. Od wielu lat ma tam również swój dom, a także w tym kraju rozwija liczne znajomości w świecie piłkarskim. W związku z wieloletnim zamieszkiwaniem we Włoszech, na pewno nie będzie miał problemów z barierą językową. Nie wiemy jakie szanse na stanowisko ma Boniek. Kiedy jednak spojrzymy na wybitnych włoskich piłkarzy i trenerów którzy aktualnie są bezrobotni, można pomyśleć, że są jednak lepsi lub mający większe szanse kandydaci. Przykładem kogoś takiego może być Claudio Ranieri, który kilka lat temu wygrał sensacyjnie ligę angielską z Leicester City. CZYTAJ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył! Sensacyjne informacje o jego nowym...
  2. Ksiądz obraził miliony Polaków. Przyrównał ich do pedofilów
  3. Najbliższa przyjaciółka Kory nie żyje! „Podążyła za swoją Panią”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News