Zbigniew Boniek trafił do szpitala! Będzie operowany

Zbigniew Boniek trafił do szpitala! Będzie operowany Źródło: fot. youtube.com/sporttvppl

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie ma szczęścia. Właśnie trafił do szpitala i niestety nie jest to tylko chwilowy pobyt. Szef PZPN musi przejść operację.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w najbliższych dniach będzie musiał przejść operację kolana. To konsekwencja poważnego urazu, który stosunkowo niedawno został niespodziewanie wykryty.

Zbigniew Boniek w szpitalu

O koniecznej operacji na Twitterze poinformował dziennikarz sportowy Roman Kołtoń. Okazuje się, że uraz, który spowodował obecne problemy, popularny Zibi przeszedł prawdopodobnie ponad 40 lat temu. Kontuzja jest poważna i operacja będzie konieczna. W pewnym momencie ból stał się na tyle dotkliwy, że Boniek poddał się badaniu lekarskiemu u lekarza polskiej reprezentacji. To on odkrył, że szef PZPN ma przedziwną kontuzję, której nikt zupełnie się nie spodziewał. Okazuje się, że Zbigniew Boniek nie ma więzadła krzyżowego przedniego. Zerwał je będąc nastolatkiem, jednak nie miał o tym pojęcia. Lekarz reprezentacji zbadał go dokładnie i ustalił, kiedy kontuzja pojawiła się po raz pierwszy. - Zapytałem, czy pamięta, kiedy po raz ostatni spuchło mu kolano i jakiś czas dochodził do siebie. Okazało się, że taka sytuacja miała miejsce raz, gdy prezes miał 19 lat. Całą karierę grał bez więzadła. Jest to możliwe, ale dziś wiemy, że niewskazane - mówi medyk.

"Możliwe, ale niewskazane"

To oznacza, że po raz pierwszy uraz dał o sobie znać 43 lata temu. Od tamtego czasu obecny prezes PZPN zdążył zagrać na 3 mundialach, z jednego z nich przywieźć medal oraz z sukcesami grać w wielkich zagranicznych klubach piłkarskich. Z włoskim Juventusem trzykrotnie zdobywał europejskie puchary. Od tamtego czasu nie było tragedii, teraz jednak prezes PZPN ma już coraz poważniejsze problemy z chodzeniem i doskwierającym bólem. Musi jak najprędzej przejść operację, żeby dalej tak prężnie prowadzić polską federacją piłkarską, jak robił to dotychczas. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nie żyje legenda sportu. 5 razy zdobywał Mistrzostwo Świata
  2. Polska ZBOJKOTUJE Mundial? Zbigniew Boniek odpowiada PiS
  3. Nic dziwnego, że Duda to ukrywał. Prezydent ma wstydliwy, prywatny sekret
Następny artykuł