Zbigniew Boniek w żałobie. Nie żyje wybitny polski sportowiec

Zbigniew Boniek w żałobie. Nie żyje wybitny polski sportowiec

Zbigniew Boniek pogrążył się właśnie w ogromnej żałobie. Nie żyje bowiem Paweł Waloszek, wybitny polski żużlowiec. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej pożegnał go w krótkim wpisie na Twitterze.

6 września 2018 roku zmarł Paweł Waloszek. Fani krajowego sportu znali go jako doskonałego żużlowca, który w swojej owocnej karierze zdobywał między innymi tytuł indywidualnego wicemistrza Polski oraz świata. Przyczyniał się także do sukcesów drużyny narodowej, kiedy reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej w oficjalnych zawodach.

Kim był Paweł Waloszek? Nie żyje wybitny polski żużlowiec

Zawodnik swą karierę rozpoczął w wieku zaledwie 16 lat w klubie Śląsk Świętochłowice. Na całym Górnym Śląsku Waloszek był bardzo znany i ceniony jako jeden z najwybitniejszych sportowców regionu. Co ciekawe, stadion w jego rodzinnym mieście nosi więc nawet jego imię. Śmierć sportowca sprawiła, że cały kraj pogrążył się w żałobie. Jego pamięć zdecydował się więc uhonorować także Zbigniew Boniek, który przekazał dalej tweeta o odejściu Waloszka, dodając do niego kilka słów od siebie.

Zbigniew Boniek na Twitterze pożegnał Pawła Waloszka

- Kto ma moje lata, to pamięta wybitnych sportowców. R.I.P. - napisał wyraźnie zasmucony prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, uznając zasługi Waloszka. Z całego kraju spływają obecnie do rodziny żużlowca szczere kondolencje oraz słowa wsparcia. Fani polskiego sportu zapewniają, że tak zdolny zawodnik nigdy nie zostanie przez nich zapomniany i przez wiele lat będzie stanowił wzór dla kolejnych pokoleń młodych osób próbujących swoich sił na stadionach. Zbigniew Boniek Fot. Twitter/Zbigniew BoniekZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje legendarny muzyk. Jego nagła śmierć wstrząsnęła fanami
  2. Wstrząsające słowa córki Millera Juniora. Dostaje pogróżki
  3. Fani „Na dobre i na złe” w żałobie. Tragiczna śmierć uwielbianego bohatera
  4. Gwiazda Polsatu w ciężkiej depresji. Śmierć zabrała jej ukochanego męża
Następny artykuł