29-letni Szymon A. na długo zapamięta swój żart jaki zamieścił na jednym z portali społecznościowych. Jego wpis sprawił, że zainteresowały się nim służby, a prokuratura postawiła mu zarzuty. Żartowniś może trafić na długie lata do więzienia. 

Podczas Światowych Dni Młodzieży, Szymon A. napisał na jednym z portali społecznościowych, że „leci na Błonia, bomba już gotowa”. Na krakowskich Błoniach odbywała się w tym czasie Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka, więc służby natychmiast zainteresowały się internautą.

Po szybkim ustaleniu jego pobytu i zatrzymaniu, mężczyzna w trakcie przesłuchania próbował się tłumaczyć, że był to jedynie żart i nie posiada żadnych ładunków wybuchowych, ani też nigdy nie zamierzał dokonać zamachu.

Prokuratura jednak nie daje za wygraną i postawiła już 29-latkowi zarzuty dotyczące złożenia fałszywego zawiadomienia o niebezpieczeństwie. Tym samym zmusił odpowiednie służby do niepotrzebnego zintensyfikowania czynności mających na celu uchylenie zagrożenia.

Mężczyźnie grozi teraz nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Aktualnie został objęty dozorem policyjnym i nałożono na niego zakaz opuszczania kraju.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również