Marcelina Zawisza z partii Razem rozmawiała z Mateuszem Kijowskim w programie Wirtualnej Polski. Działaczka starała się wypunktować Komitet Obrony Demokracji. 

– Czym innym jest sama demonstracja KOD-u, nasi członkowie i członkini wielokrotnie w nich uczestniczyli, ale chodziliśmy tam bez szyldu, ponieważ szanujemy obywatelski charakter tej akcji. Problem polega jednak na tym, że nawet Komisja Wenecka uznała, że za ten kryzys konstytucyjny odpowiada również PO, która wyciągnęła tę pierwszą cegiełkę z ładu konstytucyjnego w Polsce. Nie ma naszej zgody na to, żeby stać ramię w ramię z ludźmi, którzy są współodpowiedzialni za ten kryzys. Jeżeli więc chodzi o skompromitowanych polityków, to my nie będziemy z nimi protestować. PiS skorzystał z okazji i ten kryzys pogłębił, ale to oni go rozpoczęli – mówiła Zawisza.

Działaczka partii Razem odniosła się również do słów Mateusza Kijowskiego, który przekonywał, że zjednoczenie opozycyjnych formacji jest niezbędne.

– Takie zbijanie się w jedną masę to jest wielkie marzenie Jarosława Kaczyńskiego, który może punktować opozycję i uderzać ją razami w całości. Coś takiego się wydarzyło na Węgrzech. Opozycja się zjednoczyła. Skompromitowani liberałowie ze skompromitowaną socjaldemokracją stworzyli rząd i spowodowali, że Orban doszedł do władzy jeszcze silniejszy i zdobył większość konstytucyjną – przekonywała.

Zawisza uderzyła również m.in w Platformę Obywatelską.

– Przez ostatnie 26 lat mieliśmy do czynienia z totalnym ignorowaniem społeczeństwa. Platforma Obywatelska przez 8 lat głównie dbała o interesy swojej klasy biznesowej, a nie interesy ludzi. Nie rozwiązano kwestii umów śmieciowych, reprywatyzacji czy braku równego traktowania ludzi zajmujących się osobami niepełnosprawnymi – dodała.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...