Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta

Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta Źródło: Portal Urzędu Miasta Żyrardowa

Akcja CBA pod Warszawą zadziwiła wszystkich. Znienawidzony prezydent miasta został zatrzymany! Wraz z nim aresztowano także dwóch przedsiębiorców. Prezydent ma usłyszeć zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln złotych.

W Żyrardowie pod Warszawą Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta miasta Wojciecha Jasińskiego, a także dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Zarzuty mają dotyczyć nieprawidłowości przy przetargach na sprzedaż nadmorskich nieruchomości w Rewalu należących do Żyrardowa.

Wojciech Jasiński aresztowany - postawią mu poważne zarzuty

- Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - twierdzi rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Gmina Żyrardów posiada w Rewalu kilka nadmorskich nieruchomości. Sprawa dotyczy przetargu na ich sprzedaż. Jak donosi CBA, śledztwo jest wielowątkowe i wymaga licznych szczegółowych działań. Obecnie funkcjonariusze służb przeszukują gabinet prezydenta oraz biura w Urzędzie Miasta i wszystkie inne miejsca, w których mogą być przechowywane dowody na popełnienie przestępstwa. Wojciech Jasiński pełni funkcję prezydenta Żyrardowa od 2014 roku. Do 2007 roku był radnym Prawa i Sprawiedliwości. Po opuszczeniu PiS pozostał bezpartyjny. W wyborach na prezydenta miasta pokonał kandydatkę PO Beatę Małgorzatę Rusinowską przewagą ponad 73%.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ WIĘCEJ:
  1. Żona nabija się z czołowego posła PiS! Zaczął płakać
  2. "Manipulacja roku". PiS wydał film, w internecie wrze
  3. W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie
  4. Afera na szczycie NATO! Trump uderzył Tuska, ten mu oddał (VIDEO)
  5. POLSKA. Zwyrodnialec strzela do zwierząt, szukamy sprawcy!
Następny artykuł