Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta

Wielka akcja służb pod Warszawą! Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta Źródło: Portal Urzędu Miasta Żyrardowa

Akcja CBA pod Warszawą zadziwiła wszystkich. Znienawidzony prezydent miasta został zatrzymany! Wraz z nim aresztowano także dwóch przedsiębiorców. Prezydent ma usłyszeć zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln złotych.

W Żyrardowie pod Warszawą Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta miasta Wojciecha Jasińskiego, a także dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. Zarzuty mają dotyczyć nieprawidłowości przy przetargach na sprzedaż nadmorskich nieruchomości w Rewalu należących do Żyrardowa.

Wojciech Jasiński aresztowany - postawią mu poważne zarzuty

- Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - twierdzi rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Gmina Żyrardów posiada w Rewalu kilka nadmorskich nieruchomości. Sprawa dotyczy przetargu na ich sprzedaż. Jak donosi CBA, śledztwo jest wielowątkowe i wymaga licznych szczegółowych działań. Obecnie funkcjonariusze służb przeszukują gabinet prezydenta oraz biura w Urzędzie Miasta i wszystkie inne miejsca, w których mogą być przechowywane dowody na popełnienie przestępstwa. Wojciech Jasiński pełni funkcję prezydenta Żyrardowa od 2014 roku. Do 2007 roku był radnym Prawa i Sprawiedliwości. Po opuszczeniu PiS pozostał bezpartyjny. W wyborach na prezydenta miasta pokonał kandydatkę PO Beatę Małgorzatę Rusinowską przewagą ponad 73%.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ WIĘCEJ:
  1. Żona nabija się z czołowego posła PiS! Zaczął płakać
  2. "Manipulacja roku". PiS wydał film, w internecie wrze
  3. W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie
  4. Afera na szczycie NATO! Trump uderzył Tuska, ten mu oddał (VIDEO)
  5. POLSKA. Zwyrodnialec strzela do zwierząt, szukamy sprawcy!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News