Zatrzymania w PKN Orlen, były szef spółki w rękach policji

Zatrzymania w PKN Orlen, były szef spółki w rękach policji Źródło: fot. wikipedia.org

Orlen ma poważne kłopoty. Do mediów dotarła informacja, że służby przeprowadziły szeroko zakrojoną akcję w siedzibie spółki. Doszło do kilku zatrzymań, w tym byłego szefa państwowego giganta.

Orlen wpadł w poważne tarapaty. W dniu 12 lutego (wtorek) na wniosek Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały zatrzymane trzy osoby. Wiadomo, że są to ludzie pełniący kierownicze stanowiska spółce. Wśród nich jest Jacek K., były prezes zarządu. Biuro prasowe Prokuratury Krajowej wydało oficjalny komunikat, z którego wynika, że osoby pełniące kluczowe stanowiska dopuściły się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen. Po przeprowadzeniu odpowiednich czynności procesowych prokuratura podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

PKN Orlen ma poważne kłopoty - trzy osoby z zarządu spółki zostały zatrzymane

Zatrzymanie trzech osób z byłego kierownictwa PKN Orlen jest wynikiem rozbudowanego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, które dotyczyło przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło już działania w tej sprawie. Mowa o przeprowadzonej w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia kontroli procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen SA. Zatrzymany Jacek K. był szefem PKN Orlen w latach 2008-2015. Tożsamość pozostałych osób nie została podana do publicznej wiadomości. Prokuratura poinformowała jedynie, że chodzi o osoby pełniące stanowiska kierownicze w spółce. źródło: Bankier.pl Następny artykuł