Dominikanin miażdży ustawę "zatrzymaj aborcję". "Jest niechrześcijańska i nieludzka"

Dominikanin miażdży ustawę "zatrzymaj aborcję". "Jest niechrześcijańska i nieludzka" Źródło: screen/youtube/PRESS.WARSZAWA

"Zatrzymaj aborcję" to projekt, który od samego początku swojego istnienia wzbudza ogromne emocje zarówno wśród obywateli, jak i w Kościele oraz świecie polskiej polityki. Teraz wypowiedzieć się na jego temat postanowił jeden z najbardziej kontrowersyjnych, polskich duchownych, a jego słowa są wstrząsające. 

"Zatrzymaj aborcję" jest projektem, który wywołał ogromne kontrowersje w polskim społeczeństwie. Emocjonalnie komentowali go zarówno duchowni, jak i obywatele oraz politycy. Wszystko za sprawą tego, iż zakazuje on aborcji eugenicznej, czyli możliwości przerwania ciąży z powodu nieuleczalnej choroby płodu. Teraz o kontrowersyjnym projekcie wypowiedzieć się postanowił dominikanin, który swoimi wypowiedziami już nie raz poruszył polskie społeczeństwo. Mężczyzna nie szczędził słów i totalnie zmiażdżył ustawę, a użyte przez niego słowa są naprawdę wstrząsające.

Szokujące słowa duchownego o projekcie "Zatrzymaj aborcję"

Dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski znany jest z tego, że nie owija w bawełnę i głośno mówi wszystko, co leży mu na sercu. Z tego powodu bardzo często jest ostro krytykowany przez różne grupy społeczne, tym razem jednak postanowił wypowiedzieć się o projekcie "Zatrzymaj aborcję". Trzeba przyznać, że to, co powiedział, całkowicie zmiażdżyło ustawę, nad którą dyskutowano w sejmie. - Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” dlatego jest bezduszny i nieludzki, że tak naprawdę dba jedynie o poprawną formułę prawną, a nie o człowieka. Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi, że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla takich dzieci – byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski - mówił. Jego zdaniem to właśnie ten projekt przelewa czarę goryczy i za jego sprawą ludzie muszą zacząć reagować na to, do czego dążą politycy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dominikanin zwraca się do Kościoła o pomoc

Jak twierdzi sam duchowny, narodziny choreg dziecka to prawdziwe "trzęsienie ziemi" dla rodziny, jednak nie wystarczy zaakceptować potomka i wprowadzić projekt "Zatrzymaj aborcję" - trzeba jednocześnie zadbać o to, by te rodziny otrzymywały potrzebne wsparcie. Z racji tego, że projekt ustawy poparli biskupi, ojciec Ludwik Wiśniewski wyszedł do nich z propozycją, by utworzyć specjalny fundusz kościelny. Jego rolą byłoby pomaganie rodzicom dzieci niepełnosprawnych, a ofiary na niego przekazywane by były z pieniędzy za chrzty oraz śluby. - Taka troska o nienarodzonych mogłaby być lekcją i wręcz manifestem, że ludzkie życie jest naprawdę święte - twierdził. Ostatecznie pomysł ten oczywiście nie spotkał się ze specjalną aprobatą innych duchownych, a posłowie PiS postanowili grać na zwłokę, przez co prace nad projektem ustawy zostały wstrzymane. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Życie serialowej Halinki z "Kiepskich" to pasmo osobistych tragedii. Aktorka pochowała aż 3 partnerów
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. Klarenbach przeprasza za skandaliczne słowa o Pawle Adamowiczu. Wyjaśnił, o co mu chodziło
  4. „Będziesz następny”. Kolejny prezydent otrzymuje straszne pogróżki, mieszkańcy przerażeni
  5. Żona Mackiewicza rok po jego śmierci rozpętała burzę! Jej słowa wprawiają w osłupienie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News