Jak wynika z danych statystycznych poszczególnych krajów Unii Europejskiej, wielu młodych Europejczyków wcale nie myśli o obowiązkach. Coraz więcej z nich nie podejmuje studiów ani pracy i spędza życie na przyjemnościach, żyjąc na koszt rodziców.

Europejczycy w wieku 20-24 lat z roku na rok mniej chętnie podejmują się obowiązków. Najgorsza sytuacja w całej Unii Europejskiej jest we Włoszech. W tym kraju co trzeci młody-dorosły nie kształci się, ani nie pracuje. Przekłada się to na zatrważającą statystykę – 29,1% młodych po prostu bumeluje.

Podobnie jest w Rumunii, gdzie 23,6% młodych wybrało taką drogę. Te same problemy są także w Grecji, Bułgarii i na Cyprze, gdzie liczba leniących się młodych wynosi od 22% do prawie 30%. Polska znajduje się w środku zestawienia – w naszym kraju 16,8% młodych Polaków pozostaje bez pracy i nie uczy się. Najlepszy wynik zanotowały natomiast Holandia, Dania i Malta. W sumie jednak w całej UE w 2016 roku aż 5 mln osób w wieku 20-24 lata nie podjęło się ani pracy, ani studiowania.

Sytuację pogarsza fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat w ośmiu krajach Europy współczynnik młodych, którzy mają problemy z zatrudnieniem, znacznie wzrósł. Mowa o Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii, Rumunii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. W tych państwach liczba młodych bez pracy i wykształcenia rośnie w zastraszającym tempie.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również