Te nagrania sprzed kilku dni poruszyły polskich internautów. Widać na nich Lwów w „nietypowej kreacji”. Jak się okazuje, miasto ma potężne problemy z czystością. Na ulicach walają się tony śmieci, których nikt nie trudni się uprzątnąć.

Polscy internauci są załamani. To nagranie ze Lwowa wywołało w sieci prawdziwy szok. Widać na nim dosłownie tonące w śmieciach miasto. Nie chodzi o papierek po batoniku czy dwa takie wyrzucone na ulicę. Miasto zmaga się z tonami śmieci, które po prostu walają się po ulicach.

Komentatorzy nie mają litości dla Ukraińców. Wielu z polskich internautów jest rozgoryczonych i odwołując się do historii, przypomina, że Lwów pod polskim władaniem był klejnotem na mapie Polski. Teraz natomiast spotykać go ma upokorzenie ze strony Ukraińców, którzy śmiecą na potęgę.

Pojawiają się jeszcze bardziej agresywne słowa pod adresem naszych wschodnich sąsiadów. Niektórzy zwracają uwagę, że Ukraińcy równie skandalicznie mają zachowywać się w Polsce, gdzie także trudno im zachować wokół siebie porządek. Polacy oskarżają ich o zwykłe bałaganiarstwo i śmiecenie, nawet będąc u kogoś jako gość.

Jak jednak tłumaczy jeden z Polaków, który ma swoje kontakty we Lwowie, miasto wcale nie padło ofiarą „niedbałości naszych wschodnich sąsiadów”. Śmieciowy problem ma narastać we Lwowie od miesięcy. Wszystko przez to, że lokalne wysypisko po prostu jest przepełnione, a nie ma innych miejsc, gdzie można by to składować. Zgody na składowanie śmieci nie wyrazili także ludzie, którzy gospodarują sporymi połaciami ziemi. Od tamtego momentu problem staje się tylko coraz bardziej uciążliwy.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=OIOagSLcTGY

https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=RKN1AK_PTPA

Zobacz również