Nie żyje ponad 20 osób. Wszystko przez skażony alkohol

Nie żyje ponad 20 osób. Wszystko przez skażony alkohol Źródło: fot. pixabay.com/jarmoluk

Alkohol niewiadomego pochodzenia źródłem zatrucia 57 osób oraz śmierci 21. Masowe zatrucie alkoholem najprawdopodobniej domowej produkcji miało miejsce w Malezji. Niestety podane liczby mogą wzrosnąć.

Na konferencji prasowej Malezyjski minister zdrowia-Ahmad Dzulkefly, poinformował o bardzo poważnym zatruciu alkoholem blisko 100 osób, z czego 21 zmarło. Liczby te najprawdopodobniej nie są ostateczne, gdyż do szpitali zgłaszają się kolejne osoby. Minister zdrowia wyraził duże zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. Do akcji przeciwko nielegalnym handlarzom zostały skierowane policyjne jednostki.

Alkohol niewiadomego pochodzenia bardzo popularny w Malezji

Wśród ofiar śmiertelnych jest pięciu obywateli Malezji, reszta to przyjezdni robotnicy z pobliskich krajów takich jak: Birma, Nepal, Indonezja czy Bangladesz. Podczas akcji malezyjskiej policji, która poszukiwała źródła skażenia, funkcjonariusze zarekwirowali ponad trzy tysiące butelek whiskey i piwa w dwunastu sprawdzonych obiektach. Zatrzymano również siedem osób. Władze zapowiedziały, że zrobią wszytko, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się alkoholu domowej produkcji. W przeważająco muzułmańskiej Malezji, alkohol jest objęty bardzo wysokimi podatkami, dlatego przyjeżdżający w celach zarobkowych ludzie często korzystają z nieautoryzowanych źródeł dystrybucji alkoholu. Niestety przez ten stan rzeczy może dochodzić do kolejnych zatruć oraz śmierci ludzi, którzy chcieli, by sobie umilić czas po ciężkiej pracy.

Alkohol niewiadomego pochodzenia również popularny w Polsce

W naszym kraju również bardzo często na straganach czy bazarach możemy zaopatrzyć się w alkohol nieposiadający akcyzy, co często prowadzi do zatruć. Dlatego pamiętajmy by jeżeli już sięgamy po butelkę z alkoholem pochodziła ona ze sprawdzonego źródła, ponieważ nasze zdrowie jest najważniejsze.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. 10 lat temu był objawieniem polskiego sportu. Jego mama twierdzi, że chce się zapić na śmierć
  2. Kolejne polskie miasto wprowadza prohibicję. „To powrót do komuny”
  3. Tak nas zmanipulowano. Na polską wizę czeka już „stutysięczna armia”
  4. Żenujący wpis o Donaldzie i bigosie ośmieszył Andrzeja Dudę. Nowy rzecznik przesadził
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News