"Zatoka świń" a pedofilia w Polsce. Czytaliście tę książkę? Poruszająca

"Zatoka świń" a pedofilia w Polsce. Czytaliście tę książkę? Poruszająca Źródło: Pixabay

"Zatoka świń" to tytuł wydanej 4 lata temu książki Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego. Książka opowiada o bardzo trudnym i, jak pokazują ostatnie doniesienia, wciąż nieprzepracowanym w Polsce temacie pedofilii. Czym jest "Zatoka świń" i jaki ma związek z najnowszymi filmami?

"Zatoka świń" ukazała się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Agora. Książka opisuje bardzo traumatyczną historię 14-letniej Anaid. Dziewczynka była wykorzystywana i gwałcona przez pedofilów. W cały proceder zamieszany był Krzysztof W., pseudonim "Krystek". Dostarczał on nieletnie dziewczęta oraz chłopców klientom swoich ekskluzywnych klubów zlokalizowanych w Sopocie.

"Zatoka świń" nawiązuje swoim tytułem do jednego z takich lokali, mianowicie "Zatoki sztuki". Jest to miejsce, które pod płaszczykiem ekskluzywnego klubu dla celebrytów, w którym odbywały się wystawy oraz aukcje charytatywne, zarabiał także pieniądze w zupełnie inny sposób. Chodzi o kryminalną działalność "Krystka", nazywanego "łowcą nastolatek". Przyprowadzał on bowiem do swoich klubów młodocianych, aby odbywali stosunki seksualne z dorosłymi.

W wyniku procederu "Krystka" w 2015 roku cała Polska zamarła, gdy media obiegła informacja o samobójstwie 14-letniej Anaid. Początkowo przyczyna tego dramatycznego posunięcie była niejasna. Jednak z biegiem czasu oraz wraz zw wyniku trwającego śledztwa, na jaw zaczęły wychodzić kolejne, szokujące fakty. W proceder zaangażowani byli lokalni policjanci, a z usług "Krystka" korzystali bardzo znani Polacy.

"Zatoka świń" przeniesiona na ekran

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ


Polacy masowo ruszyli do księgarń po tę książkę. Podobnie jak po przyznaniu Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, każdy chciał mieć w domu egzemplarz "Ksiąg Jakubowych", tak teraz każdy chce przeczytać "Zatokę świń". Dlaczego? Wszystko za sprawą trzech osób.

"Zatoka świń" opowiadająca historię Anaid stała się głośna po telewizyjnej premierze filmu "Nic się nie stało". Dzieło Sylwestra Latkowskiego porusza historię pedofilii wśród polskich gwiazd, a motywem głównym jest właśnie klub "Zatoka sztuki" w Sopocie. Dzieło wyemitowane przez Telewizję Polską zostało szeroko skomentowane przez opinię publiczną. Film Latkowskiego powstał jako odpowiedź na dzieło braci Sekielskich, którzy przedstawiali historię ofiar seksualnych biskupów katolickich.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd szykuje nową opłatę, nikogo nie ominie. Wielu będzie załamanych

2. Polacy masowo dostają identycznego SMS-a. Musisz uważać, trzeba go natychmiast usunąć

"Zatoka świń" to bardzo trudna książka poruszająca temat wykorzystywania seksualnego nieletnich. Jak zapewniają autorzy, jest ona oparta na faktach, a główna oś fabularna nie odbiega od rzeczywistych zdarzeń. Jedynie, jak zaznacza portal literacki Granice.pl, zmodyfikowane zostały personalia bohaterów (poza postacią Anaid), po to aby chronić ich tożsamość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Znamy zwycięzcę niemieckiego klasyku, co za mecz
  3. Rodzina umieściła na nagrobku bliskich skandaliczny napis. Nie mieści się w głowie, jak mogli
  4. Samotna mama przygarnia porzucone dziecko. Niedługo potem na jaw wychodzi niebywała prawda
  5. Jolanta Kwaśniewska po latach ujawniła okropną prawdę. Polacy nie mieli pojęcia, co przeżywała
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Źródło: Granice pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News