Zasypie nas biały puch! Te regiony Polski zobaczą DZISIAJ śnieg

Zasypie nas biały puch! Te regiony Polski zobaczą DZISIAJ śnieg Źródło: źródło: twitter.com

Zima zagościła już na dobre na południu kraju. Tatry i okolice zostały zasypane dywanem białego puchu. Internet zdążyły już zasypać zdjęcia zaśnieżonych Krupówek i całego Zakopanego. Okazuje się, że po polskiej zimowej stolicy, śnieg zawita także w innych rejonach kraju.

Podhale już musi mierzyć się ze śniegiem. Teraz okazuje się, że zima powoli wkracza w dalsze rejony Polski. Biało robi się także w Bieszczadach. Już nawet na trasie Ostróda-Elbląg pojawił się śnieg z deszczem, przed czym ostrzegają przejeżdżający tam kierowcy.

Natarcie na wschód

To była jednak tylko chwilowa sytuacja. Są miejsca w kraju, gdzie śnieg ma pojawić się na dobre. Okazuje się, że po górach przyszła pora na wschód Polski. Lublin, Rzeszów i Suwałki będą w najbliższych dniach najzimniejszymi miastami w kraju. Termometry pokażą tam 4°C. Niebawem ma także spaść tam pierwszy śnieg lub śnieg z deszczem. Co gorsza, wiać będzie z prędkością od 70 km/h do 100 km/h. Cieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie maksymalna temperatura osiągnie od 7°C do 8°C. Można się spodziewać także porywów wiatru do 60 km/h. źródło: twitter.com/Karkonoski_PN źródło: twitter.com/MeteoprognozaPL źródło: twitter.com/JasieKSG źródło: twitter.com/oliwia_bojczuk źródło: facebook.com/tatromaniak źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News