Wypróbowała nietypową metodę na zaskórniki i była bardzo sceptyczna. Efekt odebrał jej mowę

Wypróbowała nietypową metodę na zaskórniki i była bardzo sceptyczna. Efekt odebrał jej mowę Źródło: Pixabay/nie podano autora

Zaskórniki i problemy z cerą dokuczają pokaźnej liczbie osób. Istnieje wiele "cudownych" metod, do których jesteśmy sceptycznie nastawieni. Jednak efekt po zastosowaniu tego sposobu odbiera mowę.

Zaskórniki, a także ogólne problemy z cerą, mogą mieć wiele przyczyn - od tych najbardziej prozaicznych, jak zła dieta, po te poważne spowodowane chorobami. Jednak bez względu na to, czy wywołane są tzw. "trądzikiem młodzieńczym" pojawiającym się w okresie dojrzewania, czy innymi schorzeniami, to wcale nie tak łatwo się ich pozbyć.

Oczywiście utrzymywanie skóry w czystości i dbanie o jej estetyczny wygląd jest obecnie mocno promowane. Na rynku dostępna jest cała masa produktów, których stosowanie ma zapewnić gładką, czystą i zdrowo wyglądającą cerę. Czy jednak rzeczywiście są one tak pomocne? Okazuje się, że cena większości z nich jest niewspółmierna do rezultatów, jakie daje kuracja. Ponadto większość tego typu specyfików nie jest dostosowana do różnych rodzajów skóry, przez co nie każdy może je stosować. Należy więc uważnie czytać etykiety, aby wręcz sobie nie zaszkodzić, a przedzieranie się przez gąszcz specjalistycznych informacji zazwyczaj zniechęca do podjęcia jakichkolwiek działań i w efekcie nie robimy nic.

Prosta metoda na zaskórniki

Zamiast jednak katować się przerzucaniem całej sterty cudownych produktów, mających zwalczyć zaskórniki raz na zawsze, warto czasem postawić na prostotę. Okazuje się, że przeszukując Internet, można znaleźć wiele konkretnych porad, jak rozwiązać problem, nie wychodząc nawet z domu. Według jednej z nich, zaskórniki można usunąć wągry i utrzymać pory w czystości za pomocą jedynie trzech składników i czystej, nowej szczoteczki do zębów.

Te tajemne składniki to:

- łyżka pasty do zębów;

- łyżka sody oczyszczonej;

- gorąca woda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Proces usuwania zaskórników

Na samym początku należy oczyścić skórę twarzy, a następnie użyć ręcznika zamoczonego uprzednio w ciepłej wodzie, aby rozgrzać miejsca, w których są wągry. To działanie powinno otworzyć pory. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mieszaniny usuwającej zaskórniki. W tym celu należy wymieszać w misce pastę do zębów z sodą i dolać gorącej wody, a następnie wymieszać.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża

2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Tak przyrządzoną mieszankę można nakładać obficie na twarz w miejscach, w których pojawiły się wągry. Następnie za pomącą szczoteczki należy wmasować mieszaninę w pory. Trzeba przy tym pamiętać, by przed użyciem upewnić się, że szczoteczka, której mamy zamiar użyć, jest czysta. Rozprowadzoną w ten sposób mieszaninę pozostawić na twarzy przez minutę, a następnie zetrzeć delikatnie mokrym ręcznikiem. Pozostałości spłukać ciepłą wodą. Wynik jest zaskakujący.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Rodzice zaginionej Madeleine McCann otrzymali nagłą niepojętą wiadomość. Zatrzęsła ich życiem, teraz nie mogą się pozbierać
  4. Jako mała dziewczynka pojawiła się w kultowym "Od przedszkola do Opola". Dzisiaj wzdychają do niej tysiące mężczyzn, onieśmiela swoim pięknem
  5. Podczas pogrzebu zajrzała do grobu męża i się przeraziła. Nie był pusty


źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News