chanel 4 news
fot. channel 4 news
Wiadomości Pikio - 13 Września 2015

Zaskakujący występ prezentera pogody (video)

Liam Dutton, prezenter pogody jednej z brytyjskich telewizji zaskoczył swoich telewidzów wymową 58-literowej nazwy miejscowości bez zająknięcia się.

Chodzi o znajdującą się w Walii Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, która znalazła się w prognozie pogody z uwagi na fakt, że była wtedy najcieplejszą miejscowością w Wielkiej Brytanii. Prezenter tak dobrze poradził sobie z wymową tej nazwy, że tuż po transmisji nagranie z jego wyczynem trafiło do sieci gdzie zdobywa kolejne rekordy popularności. Llanfairpwllg-wyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch to mała miejscowość w Walii oznaczająca "Kościół Mariacki w dziupli białej leszczyny w pobliżu gwałtownego wiru i kościoła św.Tysilio w czerwonej jaskini". Nazwa ta jest najdłuższą nazwą miejscowości w Europie. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=fHxO0UdpoxM[/embed]Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: Channel4News
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News