Surowy wyrok wrocławskiego sądu. Mężczyzna ukarany za... wpis na portalu społecznościowym

Surowy wyrok wrocławskiego sądu. Mężczyzna ukarany za... wpis na portalu społecznościowym Źródło: fot. public domain pictures - pixabay

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście skazał dziś Michała B. na cztery miesiące ograniczenia wolności. Dodatkowo każdego miesiąca musi pracować społecznie przez 20 godzin. Wszystko to przez... wpis, który dodał na swój profil na portalu społecznościowym. Pochwalił on w nim eksplozję bomby w miejskim autobusie i powiązał ją z zamieszkami pod pobliskim komisariatem policji, które były skutkiem śmierci młodego mężczyzny na komendzie.

Dzień po dodaniu wpisu, Michała B. zatrzymała policja. Według Kodeksu karnego "publiczne pochwalanie przestępstwa" jest bowiem stosunkowo surowo karalne. Grozi za nie nawet kara pozbawienia wolności do roku.

Mężczyzna przyznał się do bycia autorem kontrowersyjnych słów oraz tłumaczył, że nie przemyślał on ich sensu i miały charakter żartobliwy. Sąd jednak potraktował sprawę poważnie i wydał wyrok. Ten nie jest jeszcze jednak prawomocny, a skazany zapowiedział apelację.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News