Spekulacje na temat potencjalnego przedstawiciela PiS w następnych wyborach prezydenckich coraz bardziej zaskakują. Ostatnio pojawiły się bowiem głosy mówiące o tym, że partię rządzącą będzie w nich reprezentować… kobieta. Najnowszy sondaż mówi jednak bardzo stanowczo o stosunku Polaków do tej konkretnej kandydatki. Jak zwykle prosimy, aby do wyniku badania podejść z odpowiednim dystansem.

Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie SE.pl i NOWA TV  sondaż prezydencki, w którym jednym z kontrkandydatów Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta była Beata Szydło. Jak się jednak okazało, nie ma ona obecnie szans na poparcie, które mogłoby wystarczyć do wygranej.

W badaniu zwyciężył Duda, na którego swój głos oddałoby 39 proc. ankietowanych. Tuż za nim uplasował się Donald Tusk z poparciem na poziomie 31 proc. Kolejny był Paweł Kukiz (7 proc.).

Dopiero za nim znalazła się w sondażu Beata Szydło, która uzyskałaby głosy 6 proc. ankietowanych. Stawkę zamykali Janusz Korwin-Mikke (5 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg (po 3 proc.), Ryszard Petru (2 proc.) oraz Grzegorz Schetyna (1 proc.).

Na chwilę obecną premier nie ma więc szans za uzyskanie odpowiednio wysokiego poparcia. Czas jednak pokaże, na jakiego kandydata zdecyduje się ostatecznie PiS.

...

Zobacz również