collage1-compressor
fot. public domain pictures - flickr
Wiadomości Pikio - 9 Maja 2017

Zaskakujący szczegół łączy Brexit i wygraną Trumpa. "To zmowa amerykańskich milionerów"

Carole Cadwalladr, dziennikarka pracująca dla The Guardian przeprowadziła szokujące śledztwo, które pozwoliło wyjaśnić, kto stoi za Brexitem i sukcesem Donalda Trumpa. Jak się okazuje, są to ci sami ludzie, pracujący w niewielkich firmach informatycznych. Dzięki pieniądzom milionerów z USA byli jednak w stanie perfekcyjnie wpłynąć na odbiorców tak, aby głosowali po myśli zleceniodawców.

- Największa ustrojowa zmiana w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego stulecia to spisek prawicowych miliarderów z USA i zaawansowanej technologii wpływania na ludzi. To była gigantyczna globalna operacja. W ruch poszły olbrzymie ilości danych, przyjaciele Donalda Trumpa i tajemnicze siły, które wydatnie wpłynęły na wynik referendum, wskutek którego kraj odwrócił się od UE – twierdzi Cadwalladr, powołując się na kontakty w firmie Cambridge Analytica. To szokujące, że naprawdę niewielkie przedsiębiorstwa mogły mieć tak gigantyczny wpływ na kształt dzisiejszego świata, jednak według dziennikarki stało się to dzięki zaawansowanej analizie danych. Pozwoliła informatykom dowiedzieć się komu i w jaki sposób przedstawić konkretne treści tak, aby zagłosowali po ich myśli. Firmy odpowiedzialne za kampanie przy okazji Brexitu i wyborów prezydenckich w USA miały rzekomo testować początkowo swoje możliwości na przykład w mniejszych krajach jak Trynidad i Tobago. Gdy tam stały się one wystarczające, mogły zostać wykorzystane w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.- Obudziłem się pewnego ranka i okazało się, że zamieniliśmy się w partię faszystowskich republikanów. Nadal nie mogę się w tym połapać - powiedział dziennikarce pracownik jednej z firm. Jej śledztwo może okazać się naprawdę ważnym w historii przełomowych wydarzeń politycznych, gdyż jest niezwykle zaskakujące, ale także skutecznie uświadamia.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News