Podatki to obok śmierci jedna z dwóch rzeczy, które na pewno czekają nas w życiu. Tak mówi stare porzekadło i wydawałoby się, że jest celne, ale jednak nie do końca. Jak pokazuje przypadek jednej kobiety, można obejść system podatkowy. Co więcej, sam fiskus przyznaje, że to całkowicie legalne.

Wiele osób głowi się nad tym, jak sprawić, by zachować w kieszeni jeszcze więcej pieniędzy lub wcale nie oddawać ciężko zarobionej kwoty państwu. Jest na to jeden sposób, który może szokować – należy udowodnić, że dochód został uzyskany z… prostytucji. Ta nie jest niedozwolona w Polsce, w przeciwieństwie do sutenerstwa. Co więcej, pieniądze zarobione na uprawianiu najstarszego zawodu świata nie podlegają opodatkowaniu.

Sam Urząd Skarbowy tłumaczy, iż wystarczy udowodnić przed nim, że nasze pieniądze pochodzą z prostytucji. Jak tego dokonać? Pomocny może być przypadek kobiety, która od 2012 roku żyje z prostytucji. Kobieta musiała przedstawić urzędnikom skarbówki dowody na to, że się prostytuuje.

Dowodem na to, że jej pieniądze pochodzą z nierządu były umowy najmu pokojów hotelowych i mieszkania, w których dochodziło do kontaktów z klientami. Co więcej, kobieta przedstawiła także swoje ogłoszenie, które widnieje w internecie.

Urząd Skarbowy uznał, że jej dowody są mocne i nie zamierza pobierać od niej podatku. W ten sam sposób każdy może obejść system podatkowy. Jeżeli udowodnimy raz, że nasze przychody pochodzą z nierządu, będziemy mieli spokój i brak obaw, że łapę na naszych pieniądze położy fiskus.

źródło: nczas.pl

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

Zobacz również