Zaskakujący sondaż! Tych rzeczy Polacy nie chcą finansować

Zaskakujący sondaż! Tych rzeczy Polacy nie chcą finansować

Ten sondaż bez wątpienia powinien dać władzom do myślenia. Oto, czego Polacy nie chcą finansować z własnej kieszeni.

W badaniu opinii przeprowadzonym przez IPSOS dla OKO.press dowiedzieliśmy się, za co nasi rodacy nie chcą płacić lub też chcą płacić mniej. Jednocześnie naród mógł zasugerować, na które świadczenia powinno zostać przeznaczone więcej publicznych pieniędzy.

Sondaż zaskoczył

Najwięcej, bo aż 35 procent ankietowanych, nie chce zwiększenia finansowania z budżetu państwa "polityki społecznej, w tym 500+". 26 procent nie przewiduje przeznaczenia większej ilości pieniędzy na wojsko, a 18 procent chciałoby odejścia od publicznego opłacania policji. ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny sondaż. Opozycja nie może uwierzyć, kluczowa partia poza Sejmem Co ciekawe, aż 56 procent pytanych chce zwiększenia finansowania służby zdrowia. Kolejne w sondażu uplasowały się renty i emerytury (34 procent) oraz edukacja (17 procent).

Wyczekiwana reakcja PiS

Czy władze przejmą się wynikami badania opinii i wezmą je pod uwagę w swej politycznej przyszłości? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce. Najciekawszą kwestię będzie stanowiło oczywiście ewentualne ograniczenie finansowania programu "Rodzina 500+". Warto przypomnieć, że był on flagowym projektem rządu Beaty Szydło, chętnie kontynuowanym przez nowego szefa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. ZOBACZ TAKŻE: Małysz wystartuje w wyborach?! Wiadomo z jakiej partii Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu