Europejska polityka stała się właśnie świadkiem niesamowitego zwrotu akcji. Donald Tusk przyznał rację Jarosławowi Kaczyńskiemu i zadeklarował pomoc w walce we wspólnej sprawie. 

W 2015 roku, gdy rząd Ewy Kopacz zadeklarował przyjęcie przez Polskę uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu. Po wygraniu wyborów w tym samym roku Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z tego pomysłu, narażając się na sankcję ze strony Brukseli. Pomimo tego rządy partii Jarosława Kaczyńskiego twardo trzyma się ustalonego, dwa lata temu kursu.

ZOBACZ TAKŻE: Sankcje dla Polski coraz bliżej. Szef europejskich liberałów nie ma wątpliwości

Zaskakująca decyzja Tuska

Były premier polskiego rządu, a obecnie szef Rady Europejskiej po miesiącach naciskania na Polskę zmienił front. Polityk doszedł do wniosku, że obowiązkowy podział uchodźców między wszystkie kraje Unii Europejskiej wywołał jedynie rozłam w jej wnętrzu i falę negatywny opinii o tej najważniejszej na naszym kontynencie organizacji międzynarodowej. Donald Tusk wystosował nawet odpowiedni list do stolic krajów członkowskich, informując w nim, iż dotychczasowa polityka Unii okazała się „nieskuteczna”.

ZOBACZ TAKŻE: Aż trudno uwierzyć! TVP Info uderza w Tuska w kuriozalny sposób

źródło: tvp.info

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również