Chociaż dyskusja dotycząca przyjmowania uchodźców trwająca wciąż na krajowej scenie politycznej zdaje się nie mieć końca, Polacy stanowczo pokazali, że naprawdę przejmują się losem osób, które muszą uciekać ze swojego kraju objętego wojną. Wielu z nich nie chce, aby Syryjczycy przyjeżdżali do naszego państwa, jednak decydują się oni na realne wsparcie finansowe poszkodowanych rodzin.

Caritas Polska od kilku miesięcy koordynuje akcję „Rodzina Rodzinie”. Polega ona na przekazywaniu żywności oraz artykułów nieżywnościowych, a także zapewnianiu opieki zdrowotnej, edukacji i schronienia członkom konkretnych syryjskich rodzin. Jak się okazuje, Polacy bardzo chętnie wspierają tego typu inicjatywy, co jasno pokazują statystyki udostępniane przez Caritas.

Już 4247 rodzin zostało objęte wyjątkowym projektem. Wzięło w nim udział 13 191 darczyńców, którzy łącznie ofiarowali Syryjczykom 5 668 260,38 zł. Według zapowiedzi Caritasu do końca 2017 roku uda im się zebrać aż 20 795 032,44 zł.

Wbrew pozorom Polacy są więc bardzo otwarci na pomaganie tym, którzy potrzebują realnego wsparcia nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Ociepla to bez wątpienia nasz nieco negatywny wizerunek, który często popularyzowany jest wśród mieszkańców Europy.

...

Zobacz również