Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się już we wtorek, rozbudzają emocję nie tylko za oceanem, ale także w Europie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ USA jest bardzo ważnym partnerem dla całej Unii Europejskiej. O komentarz – dosyć zaskakujący – na temat jednego z kandydatów pokusił się przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. 

Nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych poznamy już za kilka dni i im bliżej do ostatecznego starcia Hillary Clinton z Donaldem Trumpem, tym emocje – nie tylko w USA – są większe. Stany są bardzo ważnym partnerem dla Unii Europejskiej więc to nic dziwnego, że Europejczycy i europejscy politycy z uwagą obserwują wydarzenia za oceanem.

Zazwyczaj jednak politycy – głównie ci wyższych szczebli – ograniczają się do dyplomatycznych i ogólnikowych stwierdzeń oraz opinii. Z szeregu postanowił wyjść przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, Donald Tusk, który na jednym z portali społecznościowych zamieścił dosyć zaskakujący komentarz na temat swojego imiennika startującego w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 – Ostatni komentarz mojej żony: jeden Donald to więcej niż wystarczająco – napisał Donald Tusk na Twitterze.

tusk

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również