Zaskakujący efekt zakazu handlu! Zarabiają na nim ci ludzie

Zaskakujący efekt zakazu handlu! Zarabiają na nim ci ludzie Źródło: Fot. Pixabay

Okazuje się, że zakaz handlu w niedzielę spadł niektórym osobom jak manna z nieba. Nowe prawo ma zaskakujący efekt. Są ludzie, którzy teraz będą zarabiać kokosy.

Zakaz handlu w niedzielę wzbudza duże emocje. Dla wielu pracowników supermarketów jest to wreszcie szansa na spędzenie czasu w siódmy dzień tygodnia w niedzielę.

Zakaz handlu: zdania są podzielone

Inni z kolei uważają, iż nowe prawo jest uciążliwe. Szczególnie narzekają osoby mocno zapracowane, które nie mają czasu "na tygodniu" na zrobienie większych zakupów. Duża część osób solidaryzuje się jednak z pracownikami hipermarketów, twierdząc iż niedziela nie jest dniem na handlowanie, a na to, by spędzać ten czas wspólnie z rodziną.

Zyskują małe sklepiki

Okazuje się, jednak że nowe prawo w Polsce jest żyłą złota dla małych, rodzinnych sklepików. Jeśli bowiem za ladą stanie właściciel, to wtedy zakaz handlu nie obejmuje takiego sklepu. W związku z powyższym placówki takie zaczęły notować ogromne zyski. Wzrost w zestawieniu miesięcznym liczony jest na 23%.

Drobni sklepikarze notują wzrost sprzedaży

Marzec to pierwszy miesiąc, w którym zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące zakazu handlu. Choć eksperci nawiązują do tego, iż związek ze wzrostem zysków ma przełożenie w tym, że miesiąc ten liczył więcej dni niż luty oraz jego końcówka związana była z szałem zakupów na święta wielkanocne, to jednak nowe przepisy również nie pozostają tutaj bez znaczenia. Reasumując, ludzie są przyzwyczajeni do robienia zakupów w niedzielę i zapewne niełatwo te nawyki przeminą. Według szacunków skorzystają na nowym prawie drobni handlowcy, u których z braku laku zaopatrywać będzie się więcej osób niż miało to miejsce przed wprowadzeniem nowych regulacji przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Proponowane linki:
  1. Wiadomo kto zapłaci nowy podatek. Sprawdź, czy cię obejmie
  2. Kożuchowska straciła role. Dorabia w supermarkecie
  3. Uwaga! Nadchodzi "Madeline", drastyczne załamanie pogody
Źródło: next.gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News