Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje wielkie wydatki, a ich szczegóły znaleźć można na stronie resortu. Okazuje się, że nie mają nic wspólnego z obronnością. To, co kupi Antoni Macierewicz, jest prawdziwą bombą.

Na liście najnowszych wydatków Ministerstwa, przeznaczonych na promocję, znajdują się takie rzeczy, jak długopisy, pendrive’y i kalendarze, ale też słodycze. To one właśnie przykuły największą uwagę dziennikarzy.

Antoni Macierewicz planuje zamówić tonę, czyli 1000 kilogramów krówek. Według opisu mają być to „aromatyczne ciągutki o smaku mlecznym”, a żeby nie było wątpliwości, że zamówił je resort odpowiedzialny za Siły Zbrojne, na ich etykiecie znajdować się będzie napis „Wojsko Polskie”. Koszt tych przepysznych łakoci wynosi jedyne 18 tys. złotych. Do tych wojskowych dołączy też cała armia krówek ministerialnych, opatrzonych granatową etykietą z napisem „Ministerstwo Obrony Narodowej”. Za tę przyjemność resort wyłoży okrągłą sumę 80 tys. złotych.

To jednak nie koniec frykasów, na jakie połasił się minister. W przetargu znajduje się też zamówienie na bombki, ale jedynie choinkowe. Nie znana jest ich ilość, a wiadomo jedynie, że wykonane będą z metalu, a ich pokaźny obwód wynosić będzie 11 centymetrów. W środku natomiast obdarowani bombkami znajdą słodką niespodziankę, 11 śliwek w czekoladzie. Całkowity koszt przetargu wyniesie 160 tys. złotych.

źródło gazeta.pl

...

Zobacz również

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!