W takie coś trudno uwierzyć opozycji, a nawet wyborcom partii rządzącej. Te wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS po prostu są zaskakujące. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z odpowiednim dystansem.

Wyniki są tak zaskakujące, ponieważ okazuje się, że rząd PiS zanotował wzrost poparcia nawet po licznych wpadkach w okresie nawałnic. Poparcie dla rządu Szydło deklaruje 41% wyborców, a przeciw ekipie premier jest 34% Polaków. Oznacza to, że poparcie i sprzeciw wobec rządu zwiększyło się o 3 punkty procentowe względem lipca.

Żeby tego było mało, aż 46% respondentów jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło. To o jeden punkt procentowy więcej niż w lipcu. 46% Polaków jest także niezadowolonych z tego, że Szydło trzyma stery w polskim rządzie.

Wzrosło także poparcie dla rządu w kwestii polityki gospodarczej. O 2 punkty procentowe, do poziomu 49%, wzrosła liczba Polaków, którzy twierdzą, że polityka rządu zapewni Polsce rozwój gospodarczy. Przeciwnych tej opinii jest 39% badanych. Z kolei 52% badanych uważa, że ekipa Szydło od czasu objęcia władzy sprawdza się, a nawet działa coraz lepiej. To wzrost o jeden punkt procentowy względem lipca. O tyle samo wzrosła liczba badanych przeciwnych tej opinii.

Należy podkreślić, że badanie przeprowadzono w dniach 17-24 sierpnia, czyli już po nawałnicach, które przeszły nad Polską. Podczas tych rząd zdecydowanie zaliczył masę wpadek, ale jak widać, nie odbiło się to na popularności w taki sposób, na jaki liczyła opozycja.

...

Zobacz również

Zamach podczas obchodów święta niepodległości