Te domowe pupile są kochane przez właścicieli, których życie dominują swym majestatycznym stylem bycia. Koty bywają leniwe, wredne i mściwe, mimo to mają też sporo momentów, kiedy są po prostu kochane i są ogromnym wsparciem dla swoich panów. Te zwierzęta nie tylko leczą, ale również odmieniają ludzi i ich życie.

Zaskakujące wyniki badań naukowców. Koty nie tylko leczą ludzi, ale także przedłużają ich życie. Okazuje się, że koty wcale nie są mniej użyteczne od psów pod względem terapii z udziałem zwierząt. Głaskanie tego futrzaka czy zabawa z nim ma uspokajający wpływ na ludzi, u których zdiagnozowano zaburzenia emocjonalne.

ZOBACZ TAKŻE: Kot i jego cudowne zachowanie w stosunku do psa. Spójrz, co zrobił.. (VIDEO)

Te zwierzęta nie tylko leczą

To nie przypadek, że mówi się, że koty uśmierzają ból cierpiącego. Sierść futrzaków ma jony ujemne, a chore miejsca najonizowane są dodatnio. Kiedy koty kładą się na bolącym odcinku, neutralizują jony ujemne, które wpływają na nasze złe samopoczucie.

Leczenie z udziałem kota nazywa się fachowo felinoterapią. Często wykorzystuje się je przy schorzeniach reumatyzmu czy resocjalizacji więźniów. Naukowcy są zdania, że w felinoterapii najlepiej sprawdzają się koty perskie, egzotyczne i Maine Coon.

ZOBACZ TAKŻE: Kot wyprowadza psa na spacer. Spójrz, gdzie go zaprowadził (VIDEO)

Nie zmuszaj kota do robienia selfie, bo... tak to się skończy!


Zakład, że TEGO nie wiedziałeś o swoim kocie?!

...

Zobacz również

Zobacz również