Serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl ujawnił w swoim raporcie zaskakujące statystyki dotyczące trendu migracyjnego wśród Polaków. Czasy, gdy bardzo chętnie opuszczali oni swój kraj, zdecydowanie bowiem przeminęły.

Największa ilość obywateli Polski wraca do niej z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Według specjalistów jest to efekt relacji naszego kraju z przedstawicielami władz Unii Europejskiej, a także falą imigrantów oraz uchodźców przybywających do krajów Europy Zachodniej z pogrążonej w chaosie Syrii. Swój wpływ na przedstawione przez Clictrans.pl informacje ma oczywiście także wizja zbliżającego się Brexitu.

W 2015 roku po raz pierwszy od wielu lat do Polski powróciło więcej osób, niż z niej wyjechało. Wtedy procentowo układało się to w relacji 56% – 44%. Dane z pierwszego kwartału 2017 roku mówią za to o zależności na poziomie 74% – 26%. Różnice w tej kwestii znacząco postępują i są już po prostu ogromne.

Wiele osób zadziwionych jest zmieniającym się trendem migracyjnym wśród Polaków. Niektórzy uważają to za zasługę sposobu rządzenia Prawa i Sprawiedliwości. Według ekspertów to przede wszystkim czynniki związane z sytuacją wewnętrzną w innych krajach wpłynęły jednak na nietypową zmianę nastrojów.

Zobacz również