Od kilku dni cała Polska mówi tylko o rekonstrukcji rządu, która zaskoczyła opinię publiczną pod wieloma względami. Jedną z najważniejszych zmian okazała się dymisja Macierewicza, której szokujące szczegóły zdradził właśnie najważniejszy polityk PiS.

Stanisław Karczewski, pełniący wpływową funkcję marszałka Senatu, opowiedział w TVP1 o kulisach zmian na stanowisku szefa MON. Przyznał on, że „to nie była decyzja podjęta z dnia na dzień”.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w rodzinie Macierewicza. Niespodziewane samobójstwo

Karczewski stwierdził także, iż w kierownictwie PiS nie doszło do kłótni, a raczej do „inspirującej debaty” na ten temat. Miało dochodzić zarówno do rozmów w dużym gronie, jak i indywidualnych dyskusji. Zmiana była więc ewidentnie dobrze przygotowana.

Dla obywateli informacja ta była sporym zaskoczeniem. Przewidywali oni bowiem, że do ewentualnego odejścia Macierewicza dojdzie w atmosferze burzliwego skandalu.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Nagła DYMISJA po kilku dniach od rekonstrukcji rządu

Zaskakujące szczegóły dymisji

– W polityce tak samo, jak w sporcie: można odejść wtedy, kiedy zaczynamy przegrywać, a można też nie odejść, bo właściwie żaden z polityków nie odchodzi – i Antoni Macierewicz, i Konstanty Radziwiłł, i Witold Waszczykowski – są nadal w naszej drużynie – dodał także Karczewski, nieco wymijająco traktując pytania o polityczną przyszłość byłych ministrów.

Marszałek Senatu zaznaczył, że w przypadku dymisji Macierewicza „zaważyły kwestie pragmatyczne”. Według niego zmiany „to naturalna rzeczy w demokracji; premier Morawiecki musiał sobie wybrać drużynę i zrobił to”.

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu


Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również