Merkel chce definitywnego rozprawienia się z radykalizmem

Merkel chce definitywnego rozprawienia się z radykalizmem Źródło: fot. wikimedia / Bernard Gagnon / Armin Kübelbeck

Dotychczas kojarzona raczej z przyjaznym nastawieniem do muzułmańskich imigrantów, kanclerz Niemiec, Angela Merkel wezwała do definitywnego rozprawienia się z islamskim radykalizmem w niemieckiej przestrzeni publicznej. Pierwszym krokiem ma być m.in. wprowadzenie zakazu noszenia burek w Niemczech, wszędzie gdzie jest to możliwe prawnie. 

Podczas kongresu swojej formacji CDU - Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, na którym Angela Merkel obwieściła Niemcom, że będzie starała się o czwartą kadencję na stanowisku kanclerza, niemiecka przywódczyni wezwała do wprowadzenia w Niemczech zakazu noszenia burek.

 - Stroje zakrywające całą twarz musza zostać zakazane, wszędzie tam gdzie jest to możliwe legalnie - powiedziała Merkel na kongresie w Essen, wzbudzając entuzjastyczne owacje.

Z informacji jakie udało się uzyskać mediom wynika, że pierwsze próby wprowadzenia zakazu noszenia burek i innych tradycyjnych strojów muzułmańskich kobiet w Niemczech są planowane na sierpień przyszłego roku.

Zakaz ma być wprowadzony głównie w miejscach publicznych tj. urzędy państwowe, szkoły, sądy, a także publiczne demonstracje.

Deklaracja Merkel nie została przyjęta jednak zbyt entuzjastycznie przez część niemieckiego społeczeństwa. Duża część Niemców uważa, że ma to jedynie związek z rozpoczynającą się kampanią wyborczą, w której weźmie udział i po ewentualnie wygranych wyborach nic się nie zmieni.

bh

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu