W internecie niemałą konsternację wywołała oferta polskich żołnierzy. Ci w odpowiedzi na zamachy, do jakich dochodzi w Europie, postanowili zaoferować „skuteczną i zabójczą odpowiedź na dżihad”. Oferta dotyczy jednak tylko tych, którzy są gotowi wydać ponad 1,3 tys. złotych.

Mowa o promowanym na stronie hussard.pl kursie „Antijihad Camp”, którego pomysłodawcy zapewniają, że nauczą obrony przed „wojującym islamem”. Kurs odbyć się ma w Warszawie w dniach 23-24 września, a koszt uczestnictwa w nim to, bagatela, 339 euro, czyli ponad 1,3 tys. złotych. Na tym kończy się lista konkretnych informacji dotyczących organizacji szkolenia.

Instruktorzy zapewniają jednak, że w ciągu tych dwóch dni są w stanie nauczyć kursantów strzelania z nowoczesnych modeli broni, walki wręcz, a nawet średniowiecznych technik samoobrony. Choć oferta jest imponująca, w internecie kurs spotkał się ze zdecydowaną krytyką.

Komentatorzy wskazują, że nie da się nikogo wyszkolić nawet w jednej z oferowanych biegłości w ciągu zaledwie dwóch dni. Kontrowersje wzbudza także cena kursu, która jest zdecydowanie wygórowana. Organizatorzy bronią się jednak stwierdzeniem, że w prowadzenie szkolenia zaangażowani są byli członkowie GROM, polscy weterani, a nawet członkowie francuskich służb specjalnych.

Najwięcej wątpliwości wzbudzają jednak pompatyczne hasła, jakimi okraszona jest oferta. „Co zrobisz, kiedy dżihadyści przyjdą po ciebie?” – pytają organizatorzy na stronie. Dalej informują, że liczba zamachów zwiększyła się od 2015 roku o całe 2000%. Jak krytykują kurs internauci, to nic innego jak próba spieniężenia strachu, jaki dżihadyści wywołali w Europie swoimi zamachami. Ubolewają przy tym, że odpowiedzialni za to są Polacy.

źródło: natemat.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

...

Zobacz również