Zamach terrorystyczny, który miał miejsce w Barcelonie, zdecydowanie wstrząsnął europejską opinią publiczną. Od razu rozpoczęto więc rozmowy na temat tego, w jaki sposób bardziej skutecznie walczyć można z islamistami. Pomysł niektórych internautów zadziwił jednak wielu poszukujących informacji na temat wydarzeń w Hiszpanii użytkowników Twittera.

Przy okazji innych zamachów terrorystycznych pojawiały się już mody na dodawanie do swoich zdjęć profilowych flag krajów, które zostały zaatakowane, czy też zbieranie się wspólnie, by wypisać kredą na ulicy pokojowe hasła. Tym razem internauci wpadli jednak na całkowicie inny pomysł, który znawcy tematu nazwali szlachetnym, ale bardzo naiwnym.

Tysiące osób tuż po zamachu specjalnie publikowało na Twitterze zdjęcia kotów. Internauci twierdzili, że w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec pokazywania drastycznych fotografii z miejsca ataku. Inni twierdzili, że utrudniają tak terrorystom dojście do informacji, które mogłyby ułatwić im ucieczkę.

W zamachu przeprowadzonym przez islamistów w czwartek na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony zginęło 13 osób, a rannych zostało około 130 osób. Późniejsze wydarzenia w Cambrils pociągnęły za sobą 6 rannych oraz jedną ofiarę śmiertelną.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter