Zasiłek solidarnościowy
Pixabay
Oktawian Góral - 25 Maja 2020

Zasiłek solidarnościowy trafi do tracących prace. Jest haczyk

Zasiłek solidarnościowy to obietnica złożona przez urzędującego prezydenta podczas kampanii prezydenckiej. Rząd przedstawi szczegóły pomocy, a także sposoby ubiegania się o zasiłek solidarnościowy. Zmienia się także kwota zasiłku dla bezrobotnych. Świadczenie idzie w górę!

Zasiłek solidarnościowy to pomoc, jaką mają otrzymywać Polacy, którzy z powodu pandemii koronawirusa stracili pracę. Rząd przedstawi szczegóły już jutro, 26 maja. Z doniesień Faktu wynika, że chodzi o kwotę 1200 zł, która ma być wypłacana osobom, które straciły pracę. Nie wszyscy będą mogli skorzystać z pomocy.

Piotr Polk, słowa do odchodzącej mamyWydało się, co Piotr Polk powiedział do odchodzącej mamy. 9 najsmutniejszych słów, jakie można sobie wyobrazićCzytaj dalej

Prezydent podczas wyborczej konwencji poinformował także o planach podniesienia zasiłku dla bezrobotnych. Według obietnic urzędującego obecnie prezydenta, Andrzeja Dudy, ma on wynosić połowę najniższej krajowej, czyli 1300 zł brutto. Szczegóły tego projektu zostaną przedstawione jutro. Póki co nic nie wskazuje, żeby zmienił się sposób wnioskowania o zasiłek dla bezrobotnych. Trzeba będzie się udać z wnioskiem do Powiatowego Urzędu pracy.

Zasiłek solidarnościowy do 1200 zł

Zasiłek solidarnościowy został przepowiedziany przez Andrzeja Dudę. Eksperci przewidują dwie formy zasiłku. Pierwsza z nich byłaby dostępna dla osób, które mają prawo do zasiłku dla bezrobotnych, co oznaczałoby, że będą mogły łącznie pobierać 2500 zł brutto, jeżeli zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony do 1300 zł. Zasiłek solidarnościowy miałby być wypłacany przez 3 miesiące.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Drugi wariant prognozowany przez ekspertów to zasiłek solidarnościowy dla osób, które nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Oznacza to osoby na umowach cywilnoprawnych, popularnie nazywanych "śmieciówkami". Mowa tu o umowa o dzieło oraz zleceniach. Rozwiązanie takie jednak jest krytykowane przez związki zawodowe.

Związki zawodowe wskazują, że osoby na umowach "śmieciowych" są obecnie objęci postojowym, które wynosi do 2080 zł miesięcznie. Na chwilę obecną nie jest wiadomo, które z rozwiązań wybierze rząd. Dowiemy się o tym jutro. Jak donosi Fakt, jest jednak jeden warunek, który musi zostać spełniony, aby otrzymać zasiłek solidarnościowy. Według doniesień gazety, o "solidarnościowe" będzie można aplikować wyłącznie elektronicznie.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany
2. Nie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo

Zasiłek solidarnościowy oraz podniesienie kwoty zasiłku dla bezrobotnych będą tematem jutrzejszego posiedzenia rządu. To na nim zapadnie decyzja, który wariant trafi pod głosowanie Sejmu. Ważne jest zwrócenie uwagi, że rząd obecnie będzie dążył do digitalizacji procesów ubiegania się o państwową pomoc. Wskazuje na to jedynie elektroniczny sposób wnioskowania o "solidarnościowe".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusem
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą
  3. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  4. Wydało się, o czym Tadeusz Rydzyk rozmawiał w zakrystii z biskupem. Ręce opadają
  5. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb
  6. Niesamowicie okazyjna cena truskawek w Biedronce. Niestety, jest też zła wiadomość

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Źródło: Fakt pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News