Szykują się ogromne zmiany! Miliony Polaków dostaną więcej pieniędzy

Szykują się ogromne zmiany! Miliony Polaków dostaną więcej pieniędzy Źródło: fot. Pixabay

Szykują się ogromne zmiany. Już od października miliony osób w całej Polsce otrzymają więcej pieniędzy. Co więcej, szansę na podratowanie domowego funduszu będą miały kolejne osoby - zmniejszono oficjalne wymagania! Jak będzie wyglądał nowy zasiłek?

Od 1 października bieżącego roku zwiększy się maksymalna kwota zasiłku stałego. Będzie to wzrost aż do 645 złotych na osobę. Rada Ministrów wprowadzi w życie nowe rozporządzenie już za kilka miesięcy. Skąd wynika tak nagły skok?

Polacy dostaną większy zasiłek

Nagły wzrost zasiłków związany jest z coraz rzadszym ich pobieraniem przez Polaków. Od chwili wprowadzenia świadczenia 500 plus, zdecydowanie mniej kobiet decyduje się na pobieranie dodatkowo zasiłków, mimo że świadczenie wychowawcze nie jest wliczane do kryterium dochodowego w pomocy społecznej. Co ciekawe, nie tylko wysokość zasiłku wzrośnie, ale także ilość osób, które będą mogły z nich korzystać. W przypadku osób samotnie prowadzących gospodarstwo domowe próg wyniesie 701 złotych - prawie o 70 złotych więcej niż dotychczas. W przypadku rodzin maksymalny dochód do otrzymania zasiłku może wynosić 528 złotych na osobę. O wzroście świadczeń poinformowała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska. Wzrosną również kwoty świadczeń dla uchodźców na naukę języka polskiego. Kwota minimalna będzie wynosiła aż 647 złotych, czyli o 7 procent więcej niż dotychczas. Kwota maksymalna wzrośnie natomiast o 3 procent i będzie wynosić 1376 złotych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Piotrowicz GROZI Gersdorf? Miażdżąca odpowiedź
  2. Ogromny pożar LIDLa w Polsce! Klienci uciekli w panice
  3. Kuchciński złamał prawo! Zajmie się nim prokuratura
  4. Szukamy oprawcy, który wyrzucił skatowanego psa! Jest opis sytuacji, pomóżcie
  5. To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News