Zasiłek opiekuńczy to niezwykle istotne świadczenie.
Pixabay _Alicja_
Jakub Kossakowski - 25 Maja 2020

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja. Wiemy, komu będzie przysługiwał

Zasiłek opiekuńczy to projekt, za który odpowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świadczenie to jest niezwykle istotne dla wielu rodzin, które podczas pandemii musiały samodzielnie zająć się swoimi dziećmi. Dotychczas można było je pobierać do 24 maja. Teraz już wiadomo, że zostanie on przedłużony.

Z całą pewnością zasiłek opiekuńczy to jedno z tych świadczeń, które z znacznym stopniu ułatwiło życie wielu rodziców. Zapowiedziano, że zostanie ono przedłużone po 24 maja. Ostatnie informacje potwierdzają, komu będzie on przysługiwał.

Alimenty dla dzieckaMarta co miesiąc dostaje alimenty. Tytuły przelewów nie mieszczą się w głowieCzytaj dalej

Do kiedy został przedłużony zasiłek opiekuńczy?

Już wcześniej wspominaliśmy o nowych formach świadczeń, które można otrzymać od państwa w czasie pandemii. Jedną z forma wsparcia stał się również zasiłek opiekuńczy, który przysługiwał wówczas kiedy rodzice zdecydowali się na opiekę nad swoimi dziećmi pozostającymi w domu z powodu panującej pandemii.

Zasiłek opiekuńczy obowiązywał do 24 maja, w związku z tym wiele osób zastanawiało się czy i do kiedy zostanie przedłużony. Teraz jest już jasne, że rodzice nadal będą mogli wnioskować o świadczenie, które będzie można pobierać 14 czerwca. Kto je otrzyma?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zasiłek opiekuńczy?

- Rodzice mogą być spokojni. dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Co ważne, przysługuje on również tym rodzicom, którzy mimo otwarcia np. żłobka zdecydują się osobiście sprawować opiekę nad dzieckiem. Wciąż będzie przysługiwał on rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem - można przeczytać na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przytaczanej przez portal Gazeta.

W związku z powyższym można stwierdzić, że zasiłek opiekuńczy mogą otrzymać rodzice opiekujący się dziećmi do 8. roku życia w sytuacji, kiedy nie ma możliwości umieszczenia go w placówce oświaty. To jednak nie jedyna grupa, która może otrzymać zasiłek opiekuńczy.

O świadczenie mogą się ubiegać również rodzice dzieci do lat 8, w sytuacji gdy jeden z opiekunów zachoruje lub przebywa w szpitalu. Ponadto zasiłek opiekuńczy mogą otrzymać rodzice zajmującym się chorym dzieckiem do 14. roku życia. Natomiast w przypadku niepełnosprawnego potomstwa wymagającego stałej opieki, rodzice mogą wnioskować o świadczenie do czasu osiągnięcia jego pełnoletności.

Dzisiaj grzeje:

Dzisiaj grzeje:

1. Pękła bolesna bariera ofiar koronawirusa w Polsce. Wyjątkowo smutne dane przekazało MZ

2. Czy rząd wprowadzi opłatę reprograficzną? Wszyscy musielibyśmy płacić więcej

Nie da się ukryć, że te informacje mogą ucieszyć wielu rodziców, którzy przekonali się na własnej skórze, z jakimi trudami wiąże się opieka nad dziećmi w czasie pandemii. Warto zauważyć, że zasiłek opiekuńczy przysługuje obojgu rodziców, a oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem można złożyć u swojego pracodawcy lub zleceniodawcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie
  2. Fani pogrążeni w żałobie. Niespodziewanie, młody piłkarz zmarł w trakcie snu. Miał zaledwie 21 lat
  3. Piorunujące informacje o popularnej aplikacji. Treść rozmów nie jest bezpieczna, obce osoby łatwo mogą je odczytać
  4. Emeryci stracą tysiące złotych. Eksperci przekazali ponure dane, wszystko przez tarczę antykryzysową 4.0
  5. Wywrotka przerwała linię energetyczną, doszło do eksplozji. Odłamki trafiły w autobus, okropne informacje z polskiego miasta
  6. Eksperci znaleźli powiązania spożywania kawy z 2 okropnymi chorobami. Mówią o groźnych komplikacjach

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Źródło: GazetaPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News