Z ostatniej chwili: jest decyzja w sprawie przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Minister potwierdza

Z ostatniej chwili: jest decyzja w sprawie przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Minister potwierdza Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony? W tej sprawie zapadła właśnie decyzja, którą przed chwilą podzieliła się minister, Marlena Maląg. Już wiadomo, na co mogą liczyć rodzice i opiekunowie nieletnich.

Zasiłek opiekuńczy zgodnie z ostatnimi wiadomościami miał obowiązywać tylko do 12 lipca. Teraz pojawiła się kolejna wiadomość, która wywołała niemały chaos. Czy rodzice i opiekunowie mogą starać się o dodatkowe środki? Marlena Maląg rozwiała wszelkie wątpliwości. 

Zasiłek opiekuńczy tylko do 12 lipca?

Dziś nad ranem Marlena Maląg udzieliła wywiadu w rozgłośni katolickiej "Siódma – Dziewiąta". Podczas rozmowy padło zapewnienie, że zasiłek opiekuńczy nie zostanie przedłużony po 12 lipca. 

- Nie zamierzamy już od poniedziałku przedłużać opieki (zasiłku opiekuńczego) nad dziećmi do lat 8, ponieważ widzimy też, jak wygląda obłożenie w żłobkach i przedszkolach - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Okazuje się, że wystarczyło zaledwie kilka godzin, by pojawiła się kolejna wiadomość na temat wypłaty świadczeń. Decyzja została zmieniona o sto osiemdziesiąt stopni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zasiłek opiekuńczy jednak został przedłużony?

Wystarczyły dwie godziny, by minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, zmieniła zdanie na temat wypłaty świadczeń dla rodziców. Teraz okazuje się, że dodatkowe pieniądze mają być wypłacane dłużej, a rodzice mogą otrzymywać zasiłek opiekuńczy do 26 lipca.

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie, do 26 lipca - przekazała Maląg, co na swoim koncie na Twitterze potwierdziła Polska Agencja Prasowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
2. Epidemia zablokowała oddziały zakaźne. Tysiące pacjentów bez możliwości hospitalizacji

Zasiłek opiekuńczy, o którym mowa, wypłacany jest rodzicom i opiekunom dzieci, którzy ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie posyłają ich do żłobków i przedszkoli. Z dodatkowych świadczeń w czasie pandemii mogą skorzystać rodzice i prawni opiekunowie dzieci do 8 roku życia, którzy nie mogą zapewnić swoim pociechom opieki. Co więcej, ze świadczeń mogą skorzystać także rodzice dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podsłuchała porażającą rozmowę Czesława, który od 30 lat prowadził sklep rybny. Od razu zainterweniowała, wszystko wylądowało w internecie
  2. Robert Lewandowski rozgrzał fanki do czerwoności. Odważne zdjęcie z wakacji stało się hitem, dostał nowy pseudonim (FOTO)
  3. Aktorka hitowego serialu znanego z TVP nie żyje? Porażające doniesienia, policja szuka ciała w jeziorze
  4. Porażające sceny podczas ślubu. Koniecznie patrzcie na świadka, nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać
  5. Wierni w kościele nie mogli uwierzyć. Nagle zamiast księdza pojawił się gwiazdor disco polo i zaczął śpiewać
  6. Przełom w życiu Małgorzaty Trzaskowskiej. Nagle zapadła cisza, po chwili Rafał wypowiedział kluczowe słowa

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News