Warszawianka otrzymuje 78,5 tys. złotych zasiłku macierzyńskiego miesięcznie. Płaciła gigantyczne składki

Warszawianka otrzymuje 78,5 tys. złotych zasiłku macierzyńskiego miesięcznie. Płaciła gigantyczne składki Źródło: pixabay/beatricebb/

Zasiłek macierzyński, który każdego miesiąca otrzymuje mieszkanka Warszawy, robi piorunujące wrażenie. Tyle tysięcy nie wzięło się jednak znikąd i są one wynikiem składek, które wcześniej odprowadzała. Ich suma również zwala z nóg.

Taki zasiłek macierzyński, zdecydowanie chciałaby otrzymać każda kobieta. Ta matka, otrzymuje rekordowy w Polsce. Jak się okazuje, wszystko dzięki jej uprzednim zarobkom. Zupełnie niedawno okazało się, że to właśnie w Warszawie mieszka kobieta, która otrzymuje rekordowy dla naszego kraju zasiłek. Kwota, jaka zasila jej konto to dokładnie 78 577,50 złotych. Dla porównania warto zaznaczyć, że przeciętna wysokość zasiłku macierzyńskiego w Polsce wynosi około 2400 tysięcy złotych. Niekiedy jest to nieco mniej, a innym razem nieco więcej, jednak tak zniewalającą kwotą, żadna z pań nie może się pochwalić. 

Na taki zasiłek macierzyński nie w sposób narzekać 

Oczywistym jest, że ponad 78 tysięcy złotych zasiłku nie mogło wziąć się znikąd i gdzieś musiało zapoczątkować. Warszawianka może to bowiem zawdzięczać swojej pracy, w której również cieszyła się sporymi zarobkami, z których następnie były odprowadzane pokaźne składki. Nie wiadomo jednak, ile kobieta otrzymywała swojej comiesięcznej pensji oraz w jakiej kwocie były składki, jednak zważając na jej zasiłek możemy domyślać się, że sumy mogły zwalać z nóg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mieszkanka Warszawy nie jest jedyna 

Prócz kobiety, otrzymującej blisko 79 tysięcy zasiłku, w innej części Polski jest mama, która również jest wolna od zmartwień w tej kwestii. Choć otrzymuje ona znacznie mniej niż rekordzistka, wciąż może cieszyć się 39 tysiącami. Co więcej, w Polsce jest jeszcze kilka mam, a nawet tatusiów, którzy otrzymują zasiłek o podobnych kwotach, jednak w każdym przypadku jest to zdecydowanie mniej niż 78 tysięcy. 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Kim jest Jacek Cichopek?! Kasia przestała ukrywać życie prywatne przed mediami
  4. Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają
  5. Jackowski wszystko przewidział. Służby od rana przestrzegają Polaków jak uniknąć zagrożenia
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel   

Źródło: interia

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu