Tyle wynosi rekordowy zasiłek dla matki. Gdy zobaczycie tę kwotę, usiądziecie

Tyle wynosi rekordowy zasiłek dla matki. Gdy zobaczycie tę kwotę, usiądziecie Źródło: publicdomainpictures.com/anna_langova/

Zasiłek, który otrzymują kobiety na urlopie macierzyńskim, może szokować. Tylko matki mogą wiedzieć, że jego kwoty potrafią być skrajne, co często bywa dla nich kłopotliwe. Jak się okazuje, zasiłek może przybierać również niezwykle wysokie kwoty, a jego rekordowa suma zwali was z nóg.

Zasiłek dla matek na macierzyńskim, jak wiadomo, w przypadku każdej kobiety wygląda nieco inaczej. Wpływ na kwotę świadczenia mają różne czynniki. Według informacji, niektóre z pań dostały horrendalne sumy. Kwota, jaką dostała pewna matka, dosłownie zwala z nóg, to prawdziwy rekord.

Co ma wpływ na zasiłek dla matki?  

Kobiety, które decydują się przejść na urlop macierzyński pobierają w tym okresie zasiłek. Jego kwota może być naprawdę różna, jednak przeważnie kobiety otrzymują od ZUS-u około 2,4 tys. złotych miesięcznie. Może jednak się to znacznie różnić w przypadku każdej osoby. 

-  Wpływ na wysokość pobieranego świadczenia ma nasze średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, a gdy jesteśmy przedsiębiorcami - podstawa, od której odprowadzaliśmy w ostatnim roku składki na ubezpieczenia społeczne - tłumaczy rzecznik ZUS.  

Można zatem zakładać, że przeciętna kwota zasiłku jest raczej niska i zamyka się w kilku tysiącach złotych. Niektóre kobiety mogą się jednak pochwalić o wiele większymi zasiłkami. Niektóre z nich są naprawdę pokaźne.

Takiego zasiłku nikt się nie spodziewał

Gdy wiadomo, od czego zależy kwota zasiłku, można spodziewać się, że niektóre panie otrzymują naprawdę niemałe pieniądze. Wiele z nich stara się tak zaprezentować swoje zarobki, aby kwota zasiłku była jak największa. Rekordowa suma, jaką otrzymała jedna z matek, wynosiła aż 78 tysięcy złotych. a ponoć jej roczne dochody przekraczały 781 tysięcy złotych. 

Wiele Polek jest zaszokowanych astronomiczną kwotą. Ciężko uwierzyć, że niektóre matki dostają więcej na zasiłku, niż one z comiesięcznej pensji. Wspominana rekordzistka nie jest jednak jedyną, która mogła cieszyć się tak pokaźnym zasiłkiem. Mama mieszkająca w Rybniku otrzymywała od ZUS-u 39 tysięcy złotych, natomiast kobieta z Poznania 32 tysiące złotych.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co więcej, oczywistym jest, że na taki urlop mogą również iść ojcowie. W takim wypadku to oni pobierają zasiłek i potrafią osiągnąć wyniki nie gorsze niż rekordzistki wspominane wyżej.  Pewien mężczyzna z Wrocławia, choć w porównaniu do pań otrzymuje najmniejszy zasiłek, nie może czuć się pokrzywdzony, bowiem otrzymuje miesięcznie 21 tysięcy złotych.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Polacy już przez to cierpią. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach
  4. Lewandowska ukrywała to pod ubraniami. W końcu się wydało
  5. Niesamowite! Świat według Kiepskich mógł wyglądać zupełnie inaczej
  6. Grozi nam nie tylko powódź. W mediach się o tym nie mówi

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News