Zasiłek dla bezrobotnych
pixabay.com gosiak1980
Konrad Karpiuk - 12 Maja 2020

Wzrośnie kwota zasiłku dla bezrobotnych? Jest jeden warunek, Emilewicz zdradziła jaki

Zasiłek dla bezrobotnych ma w najbliższym czasie wzrosnąć. Obietnice rządu potwierdziła zarówno wicepremier Jadwiga Emilewicz, jak i prezydent Andrzej Duda. Podwyżka ma sięgnąć niemal 500 złotych. Jednak ostateczna decyzja rządu o zwiększeniu zasiłku, ma być zależna od jednego czynnika. Zdradzono na co czeka rząd.

Zasiłek dla bezrobotnych obecnie wynosi 861 zł. Ma na celu pomóc utrzymać się osobom, które zmagają się z brakiem zatrudnienia i aktywnie go poszukują. Wygląda jednak na to, że według rządowych planów jego wartość ma w niedługim czasie wzrosnąć. Jak twierdzi jednak Jadwiga Emilewicz, musi być spełniony jeden warunek.

Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy? Śmiałe zapowiedzi rządu

Rząd czeka jednak na kolejne prognozy ekspertów i efekty kryzysu w Polskiej gospodarce. W zależności od tego, jak będzie rysować się krzywa bezrobocia, będą podejmowane kolejne decyzje. Choć pod koniec marca było wiele zwolnień, rząd bierze pod uwagę fakt, że wiele osób ma nawet 3-miesięczne okresy wypowiedzeń, dlatego sytuacja dopiero się wyklaruje.

Zygmunt ChajzerBliscy drżą z obaw o Zygmunta Chajzera. Chodzi o jego zdrowie, obecna sytuacja jest niebezpiecznaCzytaj dalej

- Intencja jest taka, żebyśmy z tą podwyżką trafili na rynek wtedy, kiedy zobaczymy, że mamy znaczący wzrost nowo zarejestrowanych osób bezrobotnych - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. To niejedyne świadczenie socjalne, jakie planuje PiS.

Eksperci musieli zrewidować swoje przewidywania na temat bezrobocia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Obecnie jest zbyt wcześnie, aby przewidywać, bo jak wykazali już eksperci, prognozy potrafią być mylące. Bank PKO przewidywał z początku, że bezrobocie w Polsce pod koniec 2020 roku może sięgnąć nawet 10-13%. Jednak dynamika zmian i stopniowe odmrażanie gospodarki zmieniło przewidywania ekspertów.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie
2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

- Rewidujemy w dół nasze prognozy poziomu bezrobocia. Uważamy, że prawdopodobnie stopa bezrobocia w Polsce nie przekroczy 10 procent - mówił w trakcie wtorkowej konferencji prasowej główny ekonomista PKO Ernest Pytlarczyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Łukasz Szumowski zabrał głos ws. wyborów prezydenckich. Zależy mu zwłaszcza na jednej rzeczy
  4. Wicemarszałek wykonał test na koronawirusa. Podał wynik, natychmiast podjęto kroki
  5. Najpierw śmierć, teraz kolejne fatalne informacje o Katarzynie Skrzyneckiej. Wyznała ponurą prawdę
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News