Z ostatniej chwili: Morawiecki podjął decyzję ws. dalszych pieniędzy dla rodziców. Nie wszystkim się spodoba

Z ostatniej chwili: Morawiecki podjął decyzję ws. dalszych pieniędzy dla rodziców. Nie wszystkim się spodoba Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ EAST NEWS

Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany dłużej niż do 3 maja? W tej sprawie właśnie zapadła decyzja. Postanowienie Mateusza Morawieckiego nie wszystkim może przypaść go gustu. Wiadomo już, co stanie się z wypłatami dalszych pieniędzy dla rodziców, opiekujących się dziećmi podczas pandemii koronawirusa.

Zasiłek opiekuńczy wypłacany jest rodzicom, którzy w dobie pandemii koronawirusa nie mogą skorzystać z opieki nad dziećmi. Zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli spowodowało, że wielu rodziców znalazło się w ciężkiej sytuacji materialnej. Miała zostać poprawiona dzięki wypłatom, o które rodzice mogli się ubiegać do 3 maja. W związku z przedłużeniem zamknięcia placówek wychowawczo-edukacyjnych musiała zostać podjęta decyzja w sprawie przedłużenia wypłat zasiłku dla rodziców. 

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony? 

Podczas konferencji rządowej w piątek pojawiła się informacja, że wszystkie szkoły i uczelnie wyższe pozostają zamknięte do 24 maja. Po przedstawieniu planów dotyczących przedłużenia zamknięcia szkół pojawiło się pytanie, czy rodzice wciąż będą mogli ubiegać się o zasiłek opiekuńczy, który został ustanowiony do 3 maja. Mateusz Morawiecki właśnie podjął decyzję. 

- Podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego po 3 maja. W związku z zamknięciem szkół do 24 maja, w przyszłym tygodniu przedstawimy sposób umożliwienia opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym i klas 1-3 - przekazał Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej. 

Premier dodał także, że ubiegać się o zasiłek opiekuńczy będą mogli tylko rodzice, którzy nie mają możliwości skorzystania z innej formy opieki nad dziećmi. Już w przyszłym tygodniu mają pojawić się pierwsze ustalenia w sprawie wypłat świadczeń dla rodziców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zasiłek opiekuńczy może nie wszystkim przypaść do gustu 

Wypłaty dodatkowych świadczeń są w kraju sprawą wyjątkowo kontrowersyjną. Wiele osób składnia się do tego, że przeznaczanie pieniędzy na wypłaty zasiłku opiekuńczego, trzynastych emerytur czy świadczeń 500 plus, w dobie pandemii koronawirusa, nie przyniesie niczego dobrego, a pieniądze przeznaczone na wsparcie rodzin i seniorów, powinny w sytuacji kryzysowej, zostać przeznaczone na służbę zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: rząd już od jutra planuje przedłużenie obostrzeń. Padła konkretna data

2. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt. Należy go oddać lub wyrzucić

Niedawno polscy ekonomiści przekazali rządzącym raport "Alert Gospodarczy", w którym zostały przedstawione najważniejsze zasady, które należy wprowadzić w kraju, by nie doszło do zapaści gospodarki. W raporcie poruszony został problem wypłat dodatkowych świadczeń takich jak zasiłek opiekuńczy czy 500 plus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyją zakażone bliźniaczki. „Zawsze mówiły, że przyszły razem na świat i razem z niego odejdą”
  2. Tragiczna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody piłkarz, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  3. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  4. Spełnia się czarna wizja Jackowskiego. Policja ostrzega, służby nie mają wątpliwości
  5. Przebadali osoby, które łagodnie przeszły COVID-19. Wyniki są katastrofalne, zmiany nieodwracalne
  6. Od jutra kolejna zdumiewająca zmiana w Lidlu dla wszystkich klientów. Starsi ludzie mogą się mocno zdziwić

źródło: money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News