O wiele mniej osób dostanie zasiłki? Potrzebujące matki i dzieci mogą spotkać się z problemami

O wiele mniej osób dostanie zasiłki? Potrzebujące matki i dzieci mogą spotkać się z problemami Źródło: unsplash

Zasiłek chorobowy, opiekuńczy i macierzyński ma się zmienić już w 2020 roku. Wiadomo już, kto będzie mógł zabiegać o dodatkowe pieniądze. Niestety, okazuje się, że wiele potrzebujących może zostać pozbawionych środków na utrzymanie.

Zasiłek chorobowy, opiekuńczy i macierzyński zostały objęte zmianami, których możemy spodziewać się już w przyszłym roku. Z nowymi zasadami wypłacania świadczeń pieniężnych dla najbardziej potrzebujących zapoznać się muszą ci, którzy do tej pory pobierali dodatkowe pieniądze płynące z ZUS. Niestety, wiadomości są przerażające, dużo mniej osób ma otrzymać zasiłek. 

Zasiłek opiekuńczy i macierzyński, kto może się o niego ubiegać i na jakich zasadach? 

W 2020 roku zostanie wprowadzony okres wyczekiwania na zasiłek opiekuńczy i macierzyński, a także zmienią się ustalenia okresu wyczekiwania. Będzie to 90 dni dla pracowników ubezpieczonych obowiązkowo oraz 180 dni dla pracowników ubezpieczonych dobrowolnie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oznacza to, że w praktyce będziemy dłużej musieli czekać na otrzymanie zasiłku opiekuńczego i macierzyńskiego. Niestety, takie zmiany spowodują, że dużo ciężej będzie otrzymać zasiłek. Rząd wprowadza zmiany ze względu na walkę z wyłudzeniami świadczeń z ZUS. Politycy zapowiadają także, że następne zmiany jakie się szykują to rewolucje w L4.

Zasiłek chorobowy nie dla wszystkich 

Zmiany dotyczyć będą także zasiłku chorobowego. Od przyszłego roku zostanie wprowadzona zasada, zgodnie z którą nabywanie praw do nowego okresu zasiłkowego będzie występować tylko w przypadku, gdy ponowna choroba wystąpi po upływie 90 dni od zakończenia poprzedniej choroby. Jeżeli pracownik ponownie zachoruje na tą samą chorobę nie będzie to miało żadnego znaczenia w przypadku zasiłku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty

2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Zgodnie z obietnicami polityków możemy się szykować, że w 2020 roku nie tylko zasiłek zostanie zmieniony. Szykuje się o wiele więcej zmian w wpłacaniu świadczeń. Polacy, którzy dziś otrzymają zasiłek, niekoniecznie dostaną go od przyszłego roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

źródło: infor 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News