Zła informacja, Polacy mogą masowo stracić zasiłki. Dotyczy nawet 2 milionów osób

Zła informacja, Polacy mogą masowo stracić zasiłki. Dotyczy nawet 2 milionów osób Źródło: pixabay.com Chronomarchie

Zasiłek może stracić nawet 2 miliony osób. Polskie media obiegły wyjątkowo złe informacje, które niestety potwierdzili eksperci. Kto zatem ma czego się obawiać?

Okazuje się, że zasiłek może stanowić spory problem dla niektórych mieszkańców kraju, w drodze po dopłaty do prądu. Z tego właśnie tytułu wiele osób może stracić swoje świadczenie. Choć wcześniej zapowiedzi rządu brzmiały naprawdę obiecująco, rzeczywistość okazała się nieco inna, a teraz wiele rodzin może drżeć o swój los. 

2 miliony osób może stracić zasiłek 

Jak podaje Fakt.pl, w programie dopłat do rachunków za prąd pojawiła się niewielka luka, która może zaważyć o losach wielu rodzin, pobierających zasiłek na dzieci. Przypominamy, że zgodnie z projektem w zależności od zużycia dopłaty wynieść mają jednorazowo od 34 zł do 306 zł, a otrzymają je osoby, których dochody za 2019 r. nie przekroczyły 85 tys. zł. Tymczasem portal zauważył, że w wyniku otrzymanej dopłaty, aż 2 miliony osób może stracić pobierany dotychczas zasiłek rodzinny i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. Z czego to wynika?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z ustaleń Faktu wynika, że w momencie, gdy rodzina otrzyma dopłatę do prądu, może przekroczyć próg dochodowy na osobę, którego przekroczenie nie było możliwe przy pobraniu zasiłku - w przypadku zasiłku rodzinnego jest to 674 zł na osobę, z kolei przy Funduszu Alimentacyjnym wynosi on 800 zł. Warto jednak zaznaczyć, że program uwzględnił, że przy dopłatach do prądu nie będzie wliczany próg dochodowy osób korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, dodatków mieszkaniowych i z 500+ dla niesamodzielnych. Dlaczego zatem zapomniano o rodzinach pobierających zasiłek na dzieci oraz z Funduszu Alimentacyjnego?

Dzisiaj grzeje: 1. Zrozpaczony mąż przekazał najgorszą wiadomość. Nie żyje Zuzanna Celmer

2. Maryla Rodowicz wyszła z sali sądowej zapłakana. Co wydarzyło się w środku?

Aleksander Dyl, ekspert podatkowy z Kancelarii Ożóg Tomczykowski, przyznał, że podobna luka rzeczywiście ma miejsce, jednak nie jest w stanie jednoznacznie dopowiedzieć, z czego ona wynika. Ekspert nie ma pewności, czy jest to zabieg celowy czy zwykłe przeoczenie. 

- Rzeczywiście, projekt nie odnosi się do zasiłków rodzinnych ani do świadczeń z FA. Trudno jednak powiedzieć czy to zamierzone działanie, czy też zwyczajne przeoczenie - przyznał Aleksander Dyl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  2. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  3. Najnowsze zdjęcie córki Kaczyńskiej lekko przeraża. Tak nie wygląda grzeczna dziewczynka, ona nie ma nawet 18 lat
  4. Ojciec Magdy Gessler szczerze opowiedział o córce. Wszyscy zaskoczeni, nikt nie spodziewał się takiego wyznania
  5. Poruszające wyznanie gwiazdora w "Tańcu z gwiazdami". Po występie cała sala pękała ze śmiechu
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News