Żarty się skończyły! Prezydent Duda stawia ostre ULTIMATUM

Żarty się skończyły! Prezydent Duda stawia ostre ULTIMATUM

Polityka zagraniczna to jeden z działów polityki, w którym prezydent w ogóle ma coś do powiedzenia. Andrzej Duda chętnie korzysta ze swojego stanowiska, spotykając się z głowami państw i negocjując w sprawach gospodarczych i dyplomatycznych.

Teraz zaś, korzystając ze swojej pozycji, postawił niezwykle ostre ultimatum Ukrainie. W czasie ostatniego wywiadu, którego prezydent udzielił telewizji Trwam i radiu Maryja, padły bardzo ostre słowa pod adresem prezydenta Poroszenki i rządu naszych sąsiadów.

Nie będzie takich ludzi w rządzie

Andrzej Duda zwrócił w wywiadzie uwagę na to, że na Ukrainie nadal wielką estymą otacza się zbrodnicze organizacje z okresu II wojny światowej. Ukraińskimi bohaterami narodowymi są zaś ludzie, którzy ideowo zabijali Polaków, m.in. Stepan Bandera. - Oczekuje od prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki oraz od jego współpracowników, od premiera Hrojsmana, że ludzie, którzy otwarcie głoszą poglądy nacjonalistyczne i antypolskie, nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce, ponieważ tacy ludzie nie budują relacji pomiędzy naszymi krajami, oni je burzą - stwierdził w wywiadzie Duda. - Więc tacy ludzie w wielkiej polityce, w polityce, która ma międzynarodowe znaczenie, nie powinni mieć od strony ukraińskiej miejsca - dodał. Prezydent zauważył, że nie można Ukrainie pomagać i z Ukrainą współpracować, jeśli na szczytach władz są ludzie o poglądach tak jednoznacznie antypolskich. - O tym też trzeba głośno mówić, że na bardzo ważnych stanowiskach na Ukrainie są ludzie, którzy praktycznie otwarcie mają poglądy antypolskie. To jest coś nie do przyjęcia - podkreślił prezydent.

Bohaterowie Ukrainy

Ukraina ma ten problem, że Polska jest krajem, który najbardziej wspiera ją w zbliżaniu się do Unii Europejskiej. Równocześnie jej najwięksi bohaterowie z okresu wojny o niepodległość, to skrajnie nacjonalistyczne bojówki, które na swoim koncie mają m.in. rzeź wołyńską. Nic więc dziwnego, że politycy nie mogą zaakceptować sytuacji, w której nasz sąsiad bohaterem nazywa morderców Polaków. Równocześnie strona ukraińska ma pretensje do Polski za rozbieranie nielegalnych pomników UPA. Włodarzom Ukrainy nie podoba się także zwracanie im uwagi na zbrodniczą działalność ich bohatera. Jest to dla nich z gruntu nieakceptowalne, podobnie jak dla wielu osób wytykanie zachowań moralnie wątpliwych polskim Żołnierzom Wyklętym. Źródło: polskaracja.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News