To wiadomość z ostatniej chwili. Jak donoszą południowokoreańskie media, znów napięcie sięga zenitu. Wszystko przez agresywne zachowanie wojsk Korei Północnej, które transportują właśnie rakietę gotową do odpalenia.

Jak podał dziennik Asia Business Daily, widmo wojny atomowej zawisło nad światem. Daleki Wschód wstrzymał oddech, ponieważ dojrzano nietypowy ruch wojsk Kim Dzong Una. Żołnierze KRLD transportują właśnie potężną rakietę w kierunku zachodniego wybrzeża kraju. Jest ona najprawdopodobniej uzbrojona w ładunek atomowy.

To właśnie w tym rejonie „lepszej Korei” znajdują się stanowiska startowe. Ich skierowanie w stronę Japonii tylko pogarsza sprawę. W Kraju Kwitnącej Wiśni już wybuchła panika. Premier Shinzo Abe planuje ewakuację 60 tys. Japończyków, którzy przebywają obecnie w Korei Południowej.

– Istnieje możliwość dalszych prowokacji. Musimy pozostać czujni i robić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych obywateli – mówi Abe.

Pojawiają się głosy, że to kolejna już próba arsenału atomowego Korei. Bardzo podejrzane jest, że rakieta transportowana jest jedynie pod osłoną nocy. Japońscy eksperci do spraw bezpieczeństwa ostrzegają, że to może być coś o wiele groźniejszego niż tylko prowokacyjny test atomowy.

...

Zobacz również

Jak zmienił się biust Natalii Siwiec? Szokujące przemiany gwiazd