To informacja z ostatniej chwili. Jak się okazuje, Komisja Europejska ma już dość spierania się z Polską. Władze Unii Europejskiej postanowiły nałożyć na nasz kraj ogromną karę pieniężną. Już wiadomo, że tym razem wspólnota nam nie odpuści.

W poniedziałek w Luksemburgu stawił się sam minister środowiska, Jan Szyszko. Polityk z rządu Beaty Szydło udał się tam na posiedzenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ten wydać miał bowiem wyrok w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Okazuje się, że władze wspólnoty europejskiej mają już dość polskich władz, które niczego się nie słuchają. Kiedy jeszcze pod koniec lipca Trybunał wydał orzeczenie, że wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej jest nielegalna, wyrąb trwał w najlepsze. Teraz przyjdzie nam za to zapłacić.

Jan Szyszko nie wstrzymał bowiem wycinki, dlatego teraz Komisja Europejska wystąpiła o nałożenie na Polskę gigantycznej kary pieniężnej. Sam Szyszko stwierdził, że decyzja o nałożeniu kar jest „dziwna”. Teraz KE ma 4 dni na umotywowanie swojej decyzji, a Polska 4 dni na odpowiedź. Wiadomo już, że kara wyniesie o wiele więcej niż kilka milionów euro.

źródło: natemat.pl

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Zobacz również