Poseł PiS, Dominik Tarczyński, znany jest w internecie ze swoich nietypowych wpisów i seksistowskich docinek. Nie inaczej było tym razem, gdy Tarczyński postanowił wtrącić się w dyskusję między Joanną Lichocką a posłanką Nowoczesnej, Joanną Schmidt.

O tym, co napisała na Twitterze Lichocka informowaliśmy wczoraj. Posłanka oświadczyła, że zaczyna bojkot francuskich serów w ramach protestu wobec polityki Emmanuela Macrona. W dyskusję z nią wdała się Joanna Schmidt, która skwitowała bojkot słowami „Posłanka Joanna Lichocka powstała z kolan”. Szybko zripostowała jej Lichocka, która odpowiedziała „A Pani, Pani poseł chyba nie”.

W dyskusję włączył się Dominik Tarczyński i wówczas zaczęła się burza. Wystarczył bowiem jeden komentarz posła, który był jednoznacznym przejawem seksizmu.

Czyżby posłanka @Schmidt_PL nadal na klęcząco – skomentował Tarczyński.

Opozycja poczuła się oburzona, a tłumy internautów zaczęły krytykować Tarczyńskiego za te słowa. Nie obyło się bez równie kontrowersyjnych komentarzy

 „Panie (p)ośle, to, że Pan klęczy przed swoim prezesem i ciężko pracuje ustami, nie znaczy, że musi Pan innych mierzyć swoją miarą”, „zwykły prostak z Pana. Ale to pewnie wynika z braku seksu. Niech Pan spróbuje. Naprawdę warto”, „Pan wstaje z kolan ale przy tym ma Pan jęzor brązowy” – to tylko niektóre z komentarzy oburzonych zwolenników opozycji.

Pod wpisem posła Tarczyńskiego nie zabrakło jednak zwolenników PiS, którzy wzięli go w obronę. Jak stwierdzili, Tarczyński odwoływał się jedynie do wstawania z kolan, jako odzyskiwania godności i nie miał nic sprośnego na myśli. Przeczą temu jednak wcześniejsze wpisy Tarczyńskiego na Twitterze.

Już na początku sierpnia odnosił się do Schmidt w dwuznaczny sposób, kiedy komentował chwalony przez nią billboard w centrum Poznania.

Asiu, czy widok Twojej maderskiej bielizny na billboardach także będzie odpowiednim politycznym PR? Nikt oprócz Ryśka nie przejdzie! Żenada– pisał wówczas Tarczyński.

Później natomiast atakował Ryszarda Petru, gdy ten brał Schmidt w obronę.

Ryszard zanurkował głęęęboko, a teraz ten moralista chce mi mówić o granicach dna?
Rysiu powiedz to swojej żonie, maderowy puczysto – pisał polityk PiS.

źródło: twitter.com/D_Tarczynski
źródło: twitter.com/D_Tarczynski
źródło: twitter.com/D_Tarczynski

źródło: wprost.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również

Zobacz również