Najlepsze żarty na prima aprilis. Jak rozśmieszyć swoich znajomych?

Najlepsze żarty na prima aprilis. Jak rozśmieszyć swoich znajomych? Źródło: pixabay.com/jungminleee

Żart na prima aprilis. Jakie i kiedy zacząć je planować, żeby przyniosły pożądany skutek? 1 kwietnia to najweselszy dzień w całym roku. Nie można przegapić takiej okazji na wkręcenie swoich znajomych i rodziny. Co roku media dużo wcześniej planują, jaki dowcip zaserwować swoim widzom i czytelnikom. Weźmy z nich przykład i również zacznijmy knuć przebiegły plan spłatania wszystkim psikusa.

Żart na prima aprilis to najpopularniejsza forma obchodzenie tego międzynarodowego święta, choć nie jedyna. Na przykład we Francji popularne jest przyklejanie namalowanej ryby na plecy znajomego, oczywiście bez jego wiedzy. W ten sposób nie tylko my możemy się z niego pośmiać, ale też inni, a on biedny nie będzie wiedział, dlaczego wszyscy śmieją się na jego widok. 

Prima aprilis to międzynarodowe święto żartów znane i obchodzone od średniowiecza. Już wtedy ludzie oszukiwali się bezkarnie, płatali figle i opowiadali dowcipy.

Prima aprilis żarty, dowcipy, kawały dla znajomych

Nie macie jeszcze pomysłu na prima aprilisowy żart lub kawał? Oczywiście pomysłów jest mnóstwo, im bardziej przemyślany, zaplanowany i kreatywny, tym lepiej. Przedstawiamy kilka przykładów: dobrym pomysłem może być przestawienie wszystkich zegarków. Dzień przed 1 kwietnia, czyli w niedziele, będziemy przestawiać nasze zegarki na czas letni. A może by tak w poniedziałek z powrotem cofnąć je o godzinę?

Z pewnością wywoła to zamieszanie wśród domowników lub współpracowników. Popularnym dowcipem jest również rozpowszechnienie w rodzinie fałszywej wiadomości na temat ciąży swojej lub swojej partnerki, jednak czujni rodzice i bliscy, którzy skrupulatnie wyrywają kartki z kalendarza, nie dadzą się nabrać. Kolejnym bardzo popularnym dowcipem jest wsypanie do suszarki pudru lub mąki, właściciel mokrych włosów, który będzie je chciał wysuszyć, może bardzo mocno się zdziwić, kiedy włączy podmuch. To oczywiście tylko kilka pomysłów, które możecie wykorzystać, jednak w dużej mierze są one już oklepane, więc warto trochę pogłówkować i wymyślić coś naprawdę kreatywnego, a przy okazji zabawnego.

5 sposobów na prima aprilis. Jakie figle płatała telewizja swoim widzom?

Po raz pierwszy telewizja spłatała figla swoim widzom już w 1957 roku. W ten dzień stacja BBC w programie Panorama ogłosiła, że dzięki łagodnej zimie rolnicy z południowej Szwajcarii cieszą się z obfitych zbiorów spaghetti. Przygotowano nawet reportaż, na którym można było zobaczyć rolników, zbierających z drzew makaron. W żart uwierzyło mnóstwo osób, ponieważ informację tę ogłosił szanowany prezenter Richard Dimbleby, który był prawdziwym autorytetem w swojej dziedzinie.

W 1975 roku australijska telewizja ABC poinformowała, że na całym kontynencie zostanie zmieniony sposób liczenia czasu. Minuta zamiast 60 sekund będzie miała ich sto, podobnie godzina - minut, to spowoduje, że doba zamiast 24 godzin, będzie miała ich 20. Program pokazał również wywiad z wicepremierem, który wszystko potwierdził. Widzowie zdali sobie sprawę, że dali się nabrać długo po emisji This Day Tonight.

W 1995 roku irlandzki dziennik na łamach gazety napisał, że Disney negocjuje z rosyjskim rządem zakup zwłok Lenina, ciało miałoby być przeniesione do mauzoleum Disneylandu. Czytelnicy niestety nie docenili żartu wydawców.

Brytyjski tabloid The Sun postanowił zażartować z samego prima aprilis. 1 kwietnia w gazecie można było przeczytać, że Unia Europejska zdecydowała o zakazie obchodów tego święta. Powód podany przez UE w gazecie to utrata zdrowia psychicznego i fizycznego.

W latach 60., kiedy istniały tylko telewizory czarno-białe, na genialny pomysł wpadli Szwedzi, którzy zaproponowali swoim widzom, żeby naciągnęli nylonowe rajstopy na odbiorniki. Podobno dzięki tej rewolucyjnej metodzie, odkrytej przez technicznych ekspertów, obraz zmieni się w wielobarwny. Jak myślicie, ile osób próbowało założyć pończochy na swoje telewizory?

  1. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  2. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki?
  3. Od kiedy składać wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko? Jest już projekt ustawy
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Kiedy jest prima aprilis 2019? Zbliża się najweselszy dzień w roku
Następny artykuł