Wiemy ile nasi siatkarze dostali za mistrzostwo. Ręce opadają!

Wiemy ile nasi siatkarze dostali za mistrzostwo. Ręce opadają! Źródło:

Zarobki siatkarzy to temat który interesuje większość fanów siatkówki. Wielu osobom wydaje się, że stawki za udział w mistrzostwach świata to kosmiczne sumy. Jak jest jednak naprawdę? Czy siatkarze zarabiają pieniądze podobne do tych, które otrzymują sportowcy przy wszelkich mistrzostwach w piłkę nożną?

Zarobki siatkarzy mocno odbiegają od pieniędzy, które otrzymują zawodnicy reprezentacji polski w piłkę nożną, ten fakt jest raczej wszystkim znany. Jednak do tej pory nie były znane konkretne kwoty, co powodowało wiele plotek i spekulacji, które dalekie są od szarej i smutnej rzeczywistości.

Zarobki siatkarzy - jak jest naprawdę?

Wczoraj odbył się finał Mistrzostw Świata w Piłkę Siatkową. Złoty puchar zdobyła reprezentacja Polski, wygrywając z drużyną Bazylii z wynikiem 3:0 w setach. Ile pieniędzy przywiozą ze sobą zwycięzcy? Okazuje się, że jest to raptem 200 tysięcy dolarów do podziału między całą reprezentację. Biorąc pod uwagę fakt, że uczestników jest 14, to na każdego zawodnika przypada po nieco ponad 14 tysięcy dolarów. Jest to śmieszna kwota, biorąc po uwagę rangę wygranej. MVP, czyli najlepszy zawodnik całych mistrzostw, otrzymuje indywidualną nagrodę w wysokości 30 tysięcy dolarów. Podczas tegorocznych rozgrywek nagroda ta przypadła naszemu reprezentantowi, Bartkowi Kurkowi. Najlepszy libero otrzymuje kwotę 10 tysięcy dolarów, w tym przypadku również pieniądze otrzymał nasz rodak - Paweł Zatorski.

Siatkówka vs piłka nożna

Dla porównania, reprezentacja Polski w piłkę nożną, która przegrała mundial w kompromitujący sposób, za swój udział w grze zgarnęła... 8 milionów dolarów. Jeśli jednak jakimś cudem udałoby im się wygrać mundial w Rosji, wówczas otrzymaliby aż 38 milionów dolarów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Skąd biorą się tak horrendalne różnice? Przede wszystkim z popularności obu sportów. Piłką nożną interesuje się więcej osób, mają więc między innymi więcej sponsorów. Jest to niesamowicie smutne, biorąc pod uwagę sukcesy polskich siatkarzy i brak sukcesów polskich piłkarzy. Czy ta sytuacja ma jakąkolwiek szansę na zmianę? Czy zaczniemy doceniać zawodników, którzy rzeczywiście przynoszą nam sławę na świecie i dają powody do rozpierającej dumy?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Meghan Markle złamała protokół! Królowa będzie wściekła
  2. 500 plus nie będzie takie jak dawniej? Polacy się buntują
  3. Emerytura nie wystarcza. To niebezpieczne zjawisko jest plagą wśród seniorów
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News